Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

30 тиждень – Вагітність на тридцятому тижні

Вагітність на 30 тижні
Вагітність на 30 тижні
Тридцятий тиждень вагітності – хвилюючий і радісний. Ви вже відсвяткували урочистий відхід у декретну відпустку, почули багато теплих слів від колег і отримали подарунки. Тепер ви і ваш малюк належите один одному повноцінно.

До цього часу ваш малюк помітно додав у вазі, який досягає півтора кілограмів і, починаючи з цього періоду, буде щотижня збільшуватися на 250 грамів. Зростання теж не відстає і може досягати приблизно 40-ка сантиметрів. Передчасних пологів можна не побоюватися, оскільки плід цілком життєздатний у разі дострокового народження. Обсяг мозку продовжує збільшуватися і зростає глибина і кількість звивин і борозен. Його поведінкові і нервові реакції на цьому етапі вже максимально наближені до реакцій новонародженої дитини, яка народжена в строк. У малятка вже виробився індивідуальний ритм неспання і сну, і він не завжди може збігатися з маминим.

Кістки черепа та їх сполуки досить гнучкі, і це забезпечить безперешкодне проходження малюка по родових шляхах. Печінка маляти накопичує залізо, яке забезпечить процес кровотворення в перший рік життя маленького чоловічка. Його організм активно тренує легені, готуючи їх дихати повітрям. Грудна клітина малюка піднімається і опускається, заповнюючи їх амніотичної рідиною і ритмічно виштовхуючи її. Це необхідно для розробки необхідних м’язів і збільшення ємності самих легенів. Якщо амніотична рідина надходить не за призначенням, крихітка починає гикати. Це цілком відчутно по характерним дрібним ритмічним здриганням в порожнині матки. Гикавка – цілком нормальне явище і швидко проходить.

Малятко вже здатне реагувати на гучні звуки і зміни освітлення. Його очі широко відкриті і дитина вже бачить світло, що просвічується через живіт. Він смішно морщить маленьке личко, стискає крихітні кулачки і забавно потягується. Його голівка вже прикрашена зростаючим волоссям, а шкіра тіла починає позбавлятися від лануго – тонкого волосся, що покривають шкіру і зігрівають дитину. Йде активне накопичення жирової тканини, яка здатна зігріти малюка в разі передчасних пологів.

Жіночий організм

Носити дитину матусі стає все складніше з кожним тижнем. Істотна прибавка у вазі стає все більш відчутнішою і наростає втома. Ваш організм таким чином нагадує про необхідність в більш тривалому відпочинку, і що більшу частину поточних турбот варто довірити близьким. Але якщо у випадку повноцінного відпочинку втома не проходить, варто звернутися до лікаря.

Не варто забувати, що останній триместр є дуже відповідальним періодом і саме зараз слід дотримуватися максимум обережності. Найбільшу небезпеку на цьому терміні можуть представляти цілком буденні речі, які ми майже не помічаємо: нестійке взуття, переповнений транспорт, слизьку або мокру підлогу. У зв’язку зі зміщенням центру ваги, на останніх місяцях вагітності майбутні матусі стають незграбними і не дуже добре можуть володіти своїм тілом. Зміна пропорцій, підвищена стомлюваність є показанням до придбання стійкого взуття та необхідність уникати місць з великим скупченням народу. За необхідності варто звертатися за допомогою до рідних і близьких, або просто до перехожих, не соромтеся звертатися з проханнями, так як на цьому етапі вам не відмовлять. Варто також уникати різких нахилів, присідань, важкої ваги.

Із зростанням рухової активності вашого малюка можуть з’явитися в області живота хворобливі відчуття. Якщо болі стають регулярними варто обов’язково довести це до відома свого гінеколога, так як причиною може бути підвищений тонус матки. Тридцятий тиждень вагітності може супроводжуватися тяжкістю і дискомфортом в шлунку, а також здуттям кишечника – метеоризмом. Щоб поліпшити свій стан, харчуватися слід часто і невеликими порціями, уникаючи навантажень на травний тракт. Варто виключити зі свого раціону продукти, що підсилюють газоутворення: бобові культури, капусту, свіже молоко.

Не варто забувати і про правильну поставу в положенні сидячи і при ходінні. Тяжкість і величина зростаючого животика дозволяє застерегти майбутніх мам від відпочинку або сну на спині. Це пов’язано з можливістю матки придавити порожнисту вену, що стане причиною різкого падіння артеріального тиску. Це може викликати потемніння в очах, запаморочення, тахікардію, погане самопочуття, непритомність. Ніякого лікування для цієї ситуації не передбачено, досить просто обережно перевернутися на бік. Вільний час, варто присвятити нескладним фізичним вправам, відпочинку, та придбанню всього необхідного для пологового будинку і вашої майбутньої дитини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.