Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

18 тиждень – Вагітність на вісімнадцятому тижні

Вагітність на 18 тижні
Вагітність на 18 тижні
Вісімнадцятий тиждень відрізняється від попередніх тим, що ніхто вже не назве вашу майбутню дитину ембріоном, відтепер це вже плід. Він вже помітно підріс і в довжину досягає 20-ти сантиметрів, а за вагою досягає 150-ти грам. Ваш малюк підростає і його тіло стає більш пропорційним. Його голівка вже не виглядає такою великою. Скелет продовжує зміцнюватися, і вже сформувалися фаланги пальців ніг і рук, на яких з’явився унікальний для кожної людини візерунок.

М’язова система плоду росте і розвивається, його рухи стають все відчутніше, і навіть жінки, чия вагітність перша, починають усвідомлювати, що всередині розвивається життя. Це не можна назвати сильними ворушіннями, швидше легкими поштовхами, схожими на перистальтику кишківника. Підрахувати на цьому етапі рухи майже неможливо, цілком достатнім є факт руху малюка. Тільки точні прилади здатні зафіксувати ворушіння плоду, яких може бути близько 3-х протягом 10 хвилин. З активним розвитком і зміцненням кісток плода вже можна розрізнити риси обличчя. А фотографія малюка вже напевно прикрашає почесне місце у вашому домі.

З розвитком дитини поліпшується його реакція на звуки. Намагайтеся частіше з ним розмовляти, співайте дитячі пісеньки, читайте казки та віршики, дивіться добрі мультфільми, слухайте класичну музику. Сучасні технології дозволяють поєднати безліч корисних занять, тому прогулянка на свіжому повітрі і одночасне прослуховування музики будуть тільки на користь вашому малюку. Не варто забувати, що гучні і різкі звуки лякають малюка. Варто уникати і дуже яскравого освітлення, так як сітківка очей плоду вже більше чутлива.

Плацента працює на повну силу, так як маленький зростаючий організм повинен бути забезпечений необхідними речовинами. Якщо батьки планують на цьому терміні проходити ультразвукове дослідження, то, з великою часткою ймовірності, лікар зможе визначити стать вашого малюка. Це обумовлено тим, що остаточно сформовані статеві органи плоду. Малюк активно смокче відстовбурчений пальчик великої руки, перебирає ніжками, перекидається і копошиться. Його імунна система вступає в завершальну стадію розвитку, а імуноглобулін та інтерферон, що виробляється дитячим організмом, здатні дати відсіч багатьом інфекціям.

Відчуття вагітної

Вагітна жінка по ворушінням може визначити стан дитини. Нормою вважається 4 – 8 рухів на годину. Якщо ваш малюк надто активний, це може бути пов’язано з браком кисню. Його активні рухи змушують крихітне сердечко битися швидше і забезпечувати організм великою кількістю крові, збагаченою живильними речовинами і киснем. Якщо у вас немає можливості вийти на свіже повітря, просто глибоко подихайте. Прогуляйтеся в парку, або зробіть кілька легких вправ, це наситить кров киснем.

Мамочка помітно додала у вазі і з причини збільшеного навантаження може боліти спина. Допоможе полегшити стан відпочинок, також не зайвим буде придбання високих шорт або пояса для вагітних. У тиждень майбутня мама може набирати до 500 грам, а зростаюча матка розтягує м’язи черевної стінки. Можуть з’явитися больові відчуття внизу живота в бокових відділах і особливо посилюватися при вставанні, кашлі та чханні. Болі не відрізняються періодичністю і постійністю, і це не може стати причиною викидня.

На вісімнадцятому тижні вагітності можуть з’являтися легкі набряки, що сигналізують про затримку натрію і рідини в організмі жінки. Це стає особливо помітним по обручці, яка стала тиснути, або по виразному малюнку від гумок. Якщо до цих пір ви не обмежували себе в харчуванні, з цього моменту варто задуматися про споживані продукти. Це, насамперед, стосується споживання солі, яку цілком можна замінити соєвим соусом. Слідкуйте за кількістю рідини, яку ви випиваєте. На цьому терміні не зайвими будуть консультації окуліста і стоматолога.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.