Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

17 тиждень – Вагітність на сімнадцятому тижні

Вагітність на 17 тижні
Вагітність на 17 тижні
Стрімкий розвиток дитинки вже значно позначвся на його вазі і зростанні – 100 грам і 12-14 сантиметрів. Не відстає і плацента, якщо на початкових термінах це була лише тонка оболонка, то зараз вже щільна маса з вагою в 480 грам. Зараз вона майже сформована і поцяткована мережею кровоносних судин, завдяки яким плід одержує поживні речовини. Плацента також забезпечує видалення продуктів відпрацювання.

На сімнадцятому тижні починає утворюватися «коричневий жир» – підшкірно-жирова клітковина. Цей важливий вид тканини буде здійснювати теплообмін в організмі малюка. Зараз крихітне тільце крихітки покриває тільки тоненька шкіра, але до моменту народження частка жирової тканини значно збільшиться. На даному етапі необхідну температуру забезпечує пушок на тілі малюка – лануго.

Його личико вже набуло форми і обриси, сформовані очі розрізняють світло і темряву. Він відвертається від яскравого світла, але повертає голову до джерела невеликої інтенсивності. Зараз вже закінчують своє формування слухові кісточки, які розташовані в середньому відділі вуха. Включається в роботу складний механізм, відповідальний за перетворення звукової хвилі в нервові імпульси, а значить, ваш малюк вже може чути. Можливо, це не схоже на слух новонародженого, але розрізнити гучний, різкий, неприємний звук він вже в змозі. Також на нього благотворно впливають м’які заспокійливі голоси батьків, лірична мелодія, спів птахів.

Поступово скелет малюка починає вже набувати більш міцну структуру, для цього йому необхідна достатня кількість вітамінів. Все необхідне він знаходить в організмі мами, тому вагітним жінкам слід на всіх етапах вагітності стежити за харчуванням. Поступово розвиваються і удосконалюються різні системи організму дитини. Він вже зараз заковтує приблизно 400 мілілітрів навколоплідних вод, що говорить про наявність ковтального рефлексу. Крихта забавно гикає, але в силу крихітних розмірів мама ще не в змозі це відчувати. Він старанно смокче пальчик, розвиваючи лицьові м’язи і готуючись до самостійного прийому їжі.

Ендокринна, імунна і центральна нервова система активізувалися. Наднирники щосили продукують гормони, необхідні малюкові. Гіпофіз почав своє повноцінне функціонування і зміцнюється взаємозв’язок з гіпоталамусом. Рухи його вже досить енергійні і не хаотичні, він стискає кулачки, схрещує ноги, перевертається і перекидається. Це не настільки відчутно мамою, так як стусани і кульбіти згладжуються навколоплідними водами, та й малюк на цьому терміні не відрізняється богатирською статурою.

Що порадити мамі?

На сімнадцятому тижні пора пройтися по магазинах, так як багато речей стають малі. Жінки рубенсовської статури ще можуть вводити оточуючих в оману, а у худеньких вже починає випинатися животик. В області живота шкіра злегка натягується і стає сухою. Молочні залози починають готуватися до подальшої продукції молока, стає коричневим навколососковий круг, на якому з’являються вузлики сальних залоз.

Обличчя майбутньої мами набуває характерних для цього періоду припухлості губ і носа, а щоки прикрашаються природним рум’янцем. Можуть з’являтися на шкірі обличчя пігментні плями, кількість яких може збільшуватися, якщо не захищати шкіру від яскравого сонячного світла. Майбутня матуся вже має багато шансів на цьому терміні відчути свою дитину, хоча поштовхи ще не достатньо сильні.

Подальше збільшення при вагітності матки чинить вплив на внутрішні органи, в тому числі і на кишечник. Це стає причиною утрудненого просування їжі і, як наслідок вагітну жінку починає турбувати здуття кишечника і печія. Уникнути неприємних симптомів досить просто – не переїдати, не наїдатися на ніч, харчуватися часто і невеликими порціями, забути про сухомятку, вживати продукти, що містять рослинну клітковину. Живіт, що постійно збільшується, може привести до порушень сну. Варто переглянути свої звички – не варто спати на животі та спині. Укладайтеся на бік, злегка зігнувши ноги в колінах, між якими покладіть невелику подушку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.