Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Вагітність і грип

Вагітність і грип
Вагітність і грип
Грип, як і будь-яке гостре респіраторне захворювання, що виникає під час вагітності, приносить жінці незручності не тільки своїми неприємними проявами, а й почуттям розгубленості, тривоги про стан малюка і можливі наслідки недугу. Переживання посилюються ще і неприпустимістю застосування майбутньою мамою більшості звичних ліків для боротьби з вірусом і усунення симптомів хвороби. Ця стаття допоможе жінкам розібратися в найбільш хвилюючих питаннях про грип.

Підступна інфекція

Грип – це гостре інфекційне захворювання, причиною якого є дуже мінливий вірус. Зараження ним відбувається через повітря, тому першою мішенню збудника стають верхні дихальні шляхи. У слизовій тканині цих органів починається бурхливе розмноження інфекційного агента. Клітини внаслідок цих процесів руйнуються, вірус проникає в кров, надаючи подальшу токсичну дію на весь організм.

Висока сприйнятливість до вірусів грипу серед населення пояснюється їх мінливістю. Через неї щороку виникають спалахи захворювання, що викликаються вже зовсім новим збудником (це може бути лише трохи змінений старий), до якого ні у кого немає імунітету. Вагітні жінки особливо схильні до небезпеки зараження грипом, так як опірність їх організму інфекціям значно знижена, а гормональні процеси викликають ще й загострення хронічних захворювань, які також стають доброчинним грунтом для вірусів.

Симптоми

Перші ознаки зараження грипом з’являються через 1-2 дні (іноді через пару годин) після контакту з хворим. Починається все з симптомів інтоксикації, яка домінує при даній інфекції. Майбутню маму турбує головний біль, озноб, ломота в тілі, висока температура (часом до 40 градусів), порушення сну, нудота, болючість в очах при їх рухах. Пізніше приєднуються й інші ознаки: закладеність носа, біль у горлі, сухий кашель. Слизові виділення (або нежить) з’являються тільки на 2-3 добу, а можуть бути взагалі відсутні. Триває грип при неускладненому перебігу в середньому тиждень.

Вплив на дитину (плід)

Збудник грипу циркулює в крові хворої жінки, тому вірогідність його попадання в організм малюка досить висока. Характер можливих впливів вірусу на дитину залежить від терміну вагітності:

  • Перший триместр небезпечний формуванням вад розвитку плоду, викиднем.
  • У другому триместрі зараження грипом загрожує виникненням загрози переривання вагітності.
  • У третьому триместрі висока ймовірність розвитку недостатності плаценти (вона призводить до гіпоксії та затримки розвитку малюка), внутрішньоутробного інфікування плоду, відшарування «дитячого місця», передчасних пологів.

Ці ускладнення розвиваються не завжди, тим більше що грип дуже схожий на інші респіраторні інфекції, які не так небезпечні для малюка. Тому після хвороби для розвіювання зайвих переживань, необхідно проходити всі належні обстеження: потрійний тест в 16-21 тиж. для діагностики вад розвитку плоду, УЗД; на пізніх термінах обов’язково доплерівське дослідження плаценти, КТГ плода.

Лікування під час вагітності

Виникнення симптомів грипу – це вагома причина звернутися до лікаря, тільки він повинен призначати лікування вагітній жінці. Врахуйте, що противірусні препарати майбутнім мамам протипоказані. Після 14 тижнів вагітності можливе використання інтерферонів (наприклад, свічок Віферон), але тільки строго дотримуючись дозування, призначеного лікарем. До 12 тижнів виношування малюка лікування грипу обмежується суто симптоматичною допомогою (переважно з використанням натуральних засобів) і загальними рекомендаціями.

Для усунення проявів хвороби у майбутніх мам застосовують:

  • При високій температурі, головного болю – парацетамол.
  • Для усунення запалення горла – Лісобакт, полоскання розчином соди, настоєм ромашки.
  • При нежиті – промивання сольовим розчином (судинозвужувальні краплі протипоказані).
  • Для полегшення кашлю – інгаляції над відварами трав (ромашки, шавлії) або над гарячою водою з парою крапель олії евкаліпта, чайного дерева. Таку процедуру можна проводити, коли підвищена температура. Протикашльові і відхаркувальні препарати на основі натуральних трав’яних компонентів можна використовувати тільки за рекомендацією лікаря.

Хвора повинна відпочивати, більше спати, пити багато теплих напоїв, морсів, їсти фрукти. Гарячі ножні ванни протипоказані.

Профілактика

У профілактиці грипу перед вагітною жінкою стоять два завдання: усунення контактування з можливим джерелом інфекції і підтримці загального та місцевого імунітету безпечними способами (корекцією харчування, повноцінним сном, відпочинком, прогулянками на повітрі, усуненням пересихання носових ходів натуральними засобами).Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.