Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Цукровий діабет під час вагітності – симптоми, діагностика, прогнози

Цукровий діабет під час вагітності - симптоми, діагностика, прогнози
Цукровий діабет під час вагітності – симптоми, діагностика, прогнози
Особливості хімічних процесів, що протікають в організмі жінки, такі, що вагітність є чинником, який провокує порушення вуглеводного обміну та розвиток діабету. Підвищується вироблення вільних жирних кислот – альтернативних джерел енергії, щоб, ні жінка, ні плід не відчували в ній недоліку. В результаті, звичне джерело – глюкоза накопичується в крові, розвивається гіперглікемія. Теоретично, бета-клітини підшлункової залози зобов’язані посилити вироблення інсуліну, здатного знизити концентрацію глюкози. Але клітини справляються не завжди, і організм страждає від дефіциту інсуліну.

Як розпізнати ознаки цукрового діабету

На підвищення рівня глюкози можуть вказувати наступні симптоми:

    • сильна спрага, що змушує випивати велику кількість рідини;
    • підвищена стомлюваність, постійна втома і млявість;
    • може з’явитися свербіж в районі статевих органів;
    • погіршення зору – зображення, неначе, в серпанку;
    • часті позиви до сечовипускання.

Помітити ознаки гестаційного діабету вкрай важко, оскільки таких симптомів може і не бути, а стомлюваність часто супроводжує вагітність. Саме з причини слабкої вираженості ознак обов’язкові аналізи крові і сечі, що виявляють підвищення в них рівня глюкози. Цукор в сечі виявляють практично у половини вагітних. У такому випадку, призначають аналіз крові, який роблять натщесерце. Якщо за його результатами показники глюкози перевищують 6,66 ммоль/л, необхідні проби на толерантність до глюкози.

Що зробити для зниження рівня цукру

Зазвичай медки рекомендують збільшити фізичні навантаження і зробити їх регулярними. В інтенсивних виснажливих тренуваннях потреби немає. Досить тривалих піших прогулянок кілька разів на тиждень. Вправи посилять приплив кисню в кров, що поліпшить обмін речовин. Збільшиться витрата зайвого цукру, через що рівень глюкози падає. Крім того, фізичне навантаження не дозволить накопичуватися жиру, який заважає дії інсуліну. Необхідний перегляд раціону в бік зменшення кількості вуглеводів і деякого збільшення кількості вітамінів і білка. Добова норма калорій розраховується індивідуально, і сідати за стіл слід не менше 6-8 разів.

Якщо за допомогою фізичних вправ і дієтичного харчування не вдається знизити рівень глюкози, лікар призначає інсулін. Сучасні препарати безпечні для плоду і не викликають звикання, тому, після пологів від ін’єкцій інсуліну можна буде відмовитися.

Діабет і нова вагітність

Гестаційний цукровий діабет, який супроводжує вагітність в 3-14% випадків, зникає після пологів. Але його появу медики схильні розглядати, як стан переддіабета або сигнал про схильність жінки до діабету 2-го типу. У 25% випадків з’ясовується, що з діабетом 2-го типу жінка зіткнулася до вагітності, але лікаря не відвідувала, і захворювання не діагностували. Як правило, медики пропонують жінкам, у яких під час вагітності спостерігався гестаційний діабет, надалі контролювати рівень глюкози, для чого не рідше разу на рік необхідно здавати кров на цукор. Висока ймовірність, що наступні вагітності також супроводжуватимуться спонтанно приходячим діабет. Для жінок із зайвою вагою ймовірність вище.

Діабет, виявлений до вагітності

Стан пацієнток, у яких цукровий діабет був діагностований до вагітності, потребує особливого контролю. Як правило, перебіг захворювання змінюється під час вагітності кілька разів, і на певних стадіях необхідна корекція дози інсуліну. Саме в такі періоди лікарі наполягають на госпіталізації пацієнтки.