Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Цілорічний алергічний риніт, поліноз і вагітність

Цілорічний алергічний риніт, поліноз і вагітність
Цілорічний алергічний риніт, поліноз і вагітність
Під час вагітності закладеність носа – звичайне явище. Особливо докучає такий стан на ранніх термінах і ближче до пологів. Але іноді, списуючи свій нежить на цікаве положення або застуду, жінка може упустити розвиток серйозного захворювання – алергічного риніту.

Цілорічний алергічний риніт або поліноз?

Алергічний риніт – часто зустрічається форма алергічної реакції на найрізноманітніші подразники. Під дією алергену, що потрапив в організм, розвивається аллергокомплекс, провокуючий набряк слизової оболонки носоглотки. Якщо спалах нежиті залежать від сезонності цвітіння певних рослин, то, швидше за все, це поліноз – сезонна алергія.

При регулярному впливі одного і того ж подразника розвивається постійна сенсибілізація організму, і алергічна реакція стає хронічною – розвивається цілорічний алергічний риніт. Найчастіше це відбувається при контакті з побутовими алергенами – домашнім пилом, пір’яним кліщем, шерстю тварин, пліснявими грибами, побутовою хімією, косметикою.

Як визначити, що нежить викликана алергією

Незважаючи на те, що алергічний риніт дуже схожий за своїми клінічними симптомами на застуду, все ж існують певні відмінності.

На відміну від риніту, викликаного ГРЗ, алергічний нежить майже ніколи не супроводжується загальною інтоксикацією і температурою.

Діагностичним критерієм для уточнення діагнозу буде залежність нежитю від певних обставин – цвітіння дерев, контакту з твариною, вдихання певних ароматів або знаходження в певному приміщенні. Точно виявити алерген допоможуть діагностичні проби.

Симптоми алергічного риніту і полінозу

Симптоми цих захворювань однакові і розрізняються тільки по регулярності проявів – постійно або залежно від сезонного цвітіння рослин.

Симптоми алергічного риніту:

    – Закладеність носа, нежить, утруднене носове дихання, постійне чхання;
    – Сльозотеча, печіння в очах, кон’юнктивіт;
    – Першіння в горлі, утруднене дихання, печіння в горлі.

При тривалій відсутності лікування з’являються запаморочення, головний біль, спонтаннні носові кровотечі. Якщо довго ігнорувати захворювання, то почнуть розвиватися дистрофічні зміни слизової носа.

Вагітність та алергічний риніт

Вважається, що алергії вперше проявляються ще в ранньому віці. Але останні спостереження показали, що погіршення екології, розмаїття в повсякденному застосуванні побутової хімії, нездорове харчування все частіше призводять до того, що алергія вперше з’являється у дорослих. Зазвичай цьому передують певні стреси імунної системи. Вагітність якраз і є одним з таких стресів.

Під час вагітності імунітет жінки працює в «півсили». Це необхідно для того, щоб дитина змогла нормально розвиватися, і мамина імунна система не атакувала «чужорідне тіло», яким і є плід – адже наполовину він складається з батькових генів. З іншого боку, під час вагітності у мами формується особливий гормональний фон, з високим рівнем прогестерону, кортизолу та інших гормонів. Саме підвищений рівень кортизолу компенсує зниження імунітету і допомагає протистояти різним інфекціям і алергенам. Тому вплив вагітності на алергію неоднозначний. З одного боку, вагітність може спровокувати появу алергії у раніше здорової жінки. З іншого – високий рівень кортизолу може сприяти зникненню всіх симптомів алергії у пацієнтки, яка страждає на поліноз або цілорічний риніт не перший рік.

Лікування алергічного риніту і полінозу під час вагітності

Головна умова успішного лікування алергічних ринітів – це усунення контакту з алергеном. Якщо неможливо повністю уникнути зустрічі з подразником, то необхідно якомога частіше промивати ніс і полоскати горло підсоленою водою. У приміщенні, де ви знаходитесь, потрібно часто проводити вологе прибирання з чистою водою.

Використовувати постійно судинозвужувальні краплі в ніс, такі, як Нафтизин, Фармазолін – не варто. По-перше, їх ефект короткий, а по-друге – організм звикає до цих препаратів, час їх дії буде все коротше і доведеться все частіше їх закопувати. В якості інтраназального препарату можна використовувати Делуфен – натуральний негормональний спрей. Він не тільки знімає набряк і нежить, але і захищає слизову від контакту з алергенами.

Краплі в ніс на основі глюкокортикоїдів ефективні, але приймати їх потрібно тривалий час – рік і більше. Тому краще відкласти лікування такими препаратами до народження малюка.

Антигістамінні препарати – Кларитин, Едем, L-цет – необхідно приймати в суворій відповідності з призначенням лікаря.

Лікувати алергічні риніти під час вагітності потрібно. По-перше, неліковані алергії у майбутньої мами значно підвищують ризик розвитку таких же алергій у її дитини. По-друге, через постійну закладеність носа погіршується вентиляція легень, в кров надходить менше кисню і у плода може розвинутися внутрішньоутробна гіпоксія. Сучасні препарати і метод лікування дозволяють уникнути цих неприємностей.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.