Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Токсикоз: причини, симптоми і ступені (форми)

Токсикоз: причини, симптоми і ступені (форми)
Токсикоз: причини, симптоми і ступені (форми)
Токсикоз під час вагітності наздоганяє більше 70% жінок. Жінка в положенні стає дуже чутливою на різні типи запаху. Токсикоз спостерігається відразу з моменту зростання плаценти. Цей період припадає саме на перші тижні вагітності. Однак причини інтоксикації досі не з’ясовані. Лікарі мають безліч припущень, але прийти до якогось одного вони не можуть. При появі перших ознак токсикозу, у жінки підвищується тиск у крові, збільшується вміст білка в сечі і утворюється гіперрефлексія – це дуже швидка реакція рефлекторного характеру. Всі зазначені ознаки токсикозу доставляють безліч незручностей і неприємностей вагітній жінці. Крім цього, при прояві токсикозу може спостерігатися здуття шлунка, невелика набряклість всіх частин тіла, що пов’язано із затримкою в організмі рідини.

Причини і симптоми токсикозу

Вважається, що токсикоз – це реакція захисного типу організму вагітної, вона полягає в тому, щоб видалити всі шкідливі й токсичні продукти з організму для того, щоб вагітність протікала добре. Виділено кілька симптомів, які є характерними для токсикозу, основні з них – це блювота і нудота. Основна частина вагітних жінок (90%) відзначають їх прояв переважно в ранковий період, але деякі можуть відчувати їх протягом всього дня. У перші тижні вагітності спостерігається постійний недосип і слабкість. Це явище пояснюється тим, що у сні в організмі відбуваються процеси відновлення і створення нових клітин, при цьому відпочиває і відновлюється нервова система, що дуже важливо для вагітної жінки, майбутньої матері.

Токсикоз зазвичай починається після одного-двох місяців з моменту зачаття, багато хто відчуває блювоту і нудоту, не переносять ніякі запахи. Спостерігається посилення апетиту і тяга до продуктів харчування, які раніше їсти не хотілося. До шістнадцятого тижня вагітності ранкова нудота починає поступово знижуватися. Але деякі можуть страждати токсикозом практично весь час вагітності.

Ступені (форми) токсикозу

Розрізняють 3 ступеня (форми) токсикозу вагітних:

    1 ступінь – легка. Частота блювання не більше 5 разів на добу, може бути викликана прийомом їжі або неприємним запахом. Втрати ваги немає.

    2 ступінь – середньої важкості. Блювота повторюється від 6 до 10 разів на добу. Загальна слабкість, запаморочення. Незначно знижується артеріальний тиск. Втрата ваги 2-3 кг на місяць.

    3 ступінь – важка. Носить назву гіперемезіс, або блювота надлишкового характеру. Блювота, від 10-20 разів на добу, відбувається небезпечне зневоднення організму і втрата ваги. Може підвищитися температура тіла до 37,5 градусів або знизитися артеріальний тиск.

Під час токсикозу необхідний відпочинок і спокій, це вважається одним з основних і найбільш ефективних способів боротьби з ним. Гінеколог, який веде спостереження вагітної з подібними симптомами, зазвичай рекомендує постільний режим, ретельніше спостерігає за розвитком плоду і загальними симптомами вагітної. Токсикоз, починаючись, у кожної вагітної жінки проходить по-своєму. Відразу після утворення зародка в тілі жінки спостерігаються зміни. У організмі відбуваються адаптації до нового положення, починається харчування і ріст плода. З плином часу, матка теж зростає і збільшується, зростає секреція гормонів.

Вагітні жінки і особливо навколишні їх близькі люди починають спостерігати часті зміни в їхньому настрої, плаксивість, роздратування з приводу і без. Подібні явища пов’язані з перебудовою організму в гормональному плані, а також сплесками і викидами деяких видів гормонів. Спостерігається докорінна зміна своїх смакових пристрастей, а також може бути втрата, або навпаки, збільшення апетиту. Симптом подібного роду абсолютно несприятливий для плоду, адже у випадку недостачі певних поживних речовин або, навпаки, дуже надлишковому їх надходженні, може відбутися порушення при закладці того чи іншого органу, а також тканин майбутнього малюка, в результаті це може призвести до аномалії в розвитку.

Варто відзначити, що, незважаючи на схожі зовні ознаки токсикозу у вагітних жінок, для кожної він строго індивідуальний і у кожної протікає по-своєму.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.