Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Таблетки і медикаменти від алергії при вагітності

Таблетки і медикаменти від алергії при вагітності
Таблетки і медикаменти від алергії при вагітності
Вагітність є строгим протипоказанням для прийому більшості медикаментів. Але іноді бувають стани, при яких без певних ліків обійтися неможливо. До таких захворювань відноситься алергія в більшості своїх клінічних проявів. Адже при деяких алергіях загроза життю матері та дитини значно перевищує шкоду від прийому ліків.

Бувають ситуації, коли алергія вперше виявляється під час вагітності. У такому випадку алерголог спільно з акушер-гінекологом вибирають найбільш оптимальне лікування, яке буде ефективно для лікування алергії і при цьому не нашкодить малюкові.

Чим лікують алергію у вагітних

Лікування алергії полягає в блокуванні дії молекул гістаміну (речовини, власне і є причиною алергії) і симптоматичної терапії. Для першої допомоги в разі важких алергічних реакцій, таких як набряк Квінке та анафілактичний шок, застосовують глюкокортикостероїди. Ці ж речовини входять до складу більшості мазей для місцевого лікування алергії. Найбільш ефективним є специфічна імунотерапія алергеном в мікродозах. Під час вагітності таке лікування не проводять, тому що навантаження на імунітет жінки, яка чекає на дитину, і так занадто велика.

В якості препаратів симптоматичної терапії використовують, в першу чергу, сорбенти – для швидкого видалення з організму причини захворювання – алергену. При бронхіальній астмі використовують інгалятори з кортикостероїдами і адреномиметиками (рішення про доцільність їх застосування приймається за життєвими показаннями). Також застосовують спазмолітики, препарати для зменшення набряку слизових оболонок, препарати для зменшення проникності судин і природні антигістамінні – вітаміни А, С, В12, В5, РР і цинк.

Антигістамінні препарати другого покоління

Довгий час вважалося, що антигістамінні препарати негативно позначаються на розвитку плоду, тому жінки-алергіки, які не могли обійтися без протиалергічних препаратів, відмовлялися від радості материнства. Але останні дані клінічних досліджень дали надію таким жінкам – антигістамінні препарати другого покоління відносно безпечні для плода.

До цієї групи належить Лоратадин та препарати на його основі – Кларитин, Едем, Еріус, і Цетиризин і його похідні – Зиртек, Зодак, L-цет, Цетрин, Алерон, Цетрілев. Рішення про необхідність призначення того чи іншого препарату з цієї групи лікар приймає в кожному випадку індивідуально, з урахуванням всіх медичних показань, можливих ризиків і передбачуваної користі. Тому ні в якому разі не можна самостійно, за порадою продавця в аптеці або знайомих, які беруть той чи інший препарат, починати прийом цих ліків.

Навіщо призначають глюкокортикостероїди

Деякі алергічні реакції – анафілактичний шок, набряк Квінке, раптовий напад бронхіальної астми – протікають блискавично і несуть серйозну загрозу життю пацієнтки. А гормональні препарати, до яких і відносяться Преднізолон, Дексаметазон, Метилпреднізолон. відносяться до тих засобів, які здатні швидко купірувати напад і зберегти життя. Вводяться ці препарати внутрішньовенно, тому присутність фахівця обов’язково. До речі, якщо до вагітності відзначалася сильна реакція на укус бджоли, то має сенс завжди мати при собі 2-3 ампули преднізолону і шприц – в екстрених ситуаціях рахунок йде на секунди, а наявність необхідного препарату може запобігти найстрашнішому.

Сорбенти і місцеві препарати

У лікуванні алергії дуже важливо якнайшвидше припинити контакт організму з алергеном. І, якщо у випадку алергічного риніту можна обмежити походи на вулицю, проводити вологе прибирання з чистою водою, промивати носоглотку розчином солі і використовувати спрей Делуфен, то при харчової алергії шкідливий компонент вже опинився всередині організму. Тому його необхідно якнайшвидше вивести з ШКТ. Для цього використовують сорбенти – Вугілля активоване, Сорбекс, Смекта, Білий вугілля. Ці препарати відносно нешкідливі, не всмоктуються в кишечнику і ефективно зв’язують і виводять алергени і токсини.

Як препарат симптоматичної терапії часто призначають Кальцію глюконат. Цей препарат нешкідливий для плоду, і має властивість зменшувати проникність судин, що має значення при набряклості і шкірних проявах алергії.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.