Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Смажена, варена або печена: в якому вигляді вживати картоплю під час вагітності

Смажена, варена або печена: в якому вигляді вживати картоплю під час вагітності
Смажена, варена або печена: в якому вигляді вживати картоплю під час вагітності
Картопля – такий рідний і улюблений продукт. Буває й захочеться вагітній з’їсти її смажену і закусити маринованим огірочком. Чи можна? Давайте розберемося.

Картопля – овоч дуже корисний. У невеликих бульбах міститься безліч амінокислот. Знадобиться всього триста грамів вареної картоплі, щоб повністю заповнити потребу калію і фосфору за добу. Цей овоч по праву міг би називатися чемпіоном за вмістом калію. Як і в інших овочах, не обійшлося в картошечці і без харчових волокон, необхідних для нормальної функції ШКТ. Молода картопля ще й вітаміном С дуже багата.

Але щоб від картоплі був толк, важливо її приготувати правильно. Ідеальні способи – запекти неочищені бульби в фользі або зварити у звичайній каструльці в мундирі. Так корисні властивості і мікроелементи, зокрема, калій практично повністю збережуться. Картошка, зварена без шкурки, багата, можна сказати, тільки крохмалем, і є виключно джерелом вуглеводів, які крім енергії іншої користі не несуть.

Рідше за все варто вагітним включати в щоденне меню смажену картопельку. Зараз доктора взагалі рекомендують страви, посмажені на олії, не їсти. Причиною такої заборони є канцерогенні речовини, які у великій кількості утворюються в маслі при високотемпературній обробці. Звичайно, з’їсти невелику порцію смаженої з цибулькою, хрусткої картоплі раз на місяць – не буде настільки вже шкідливо. Але часто люди погано дотримуються міру і починають зловживати, тому лікарі просто забороняють смажене без всяких послаблень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.