Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Скарлатина при вагітності

Скарлатина при вагітності
Скарлатина при вагітності
Скарлатина відноситься до дитячих інфекційних хвороб, найчастіше нею хворіють діти до десятирічного віку. Втім, якщо в дитинстві скарлатиною не хворіли, то зберігається можливість розвитку цього захворювання у дорослих, особливо це справедливо для людей, у яких ослаблений імунітет. Оскільки імунна система під час вагітності працює не на повну силу, то вагітні жінки так само потрапляють в групу ризику.

Збудник скарлатини – β-гемолітичний стрептокок групи А. При зараженні цей мікроб потрапляє в носоглотку, і за сприятливих для нього умов починає бурхливо розмножуватися, з’являються місцеві симптоми і симптоми загальної інтоксикації, викликаної дією екзотоксину. У розвитку скарлатини відіграють певну роль аутоімунні та алергічні процеси.

Від моменту зараження до появи перших симптомів проходить від 2 до 7 днів. Початок звичайно гострий. З’являється біль у горлі, першіння, утруднене ковтання. Задня стінка глотки і мигдалини яскраво гіперемійовані і набряклі. На мигдалинах в гирлі лакун скупчується сіро-жовтий наліт. Найближчі регіонарні лімфатичні вузли збільшені, болючі. Температура тіла підвищується, з’являється головний біль, запаморочення, іноді буває неодноразова блювота.

Від звичайної лакунарної ангіни скарлатина відрізняється дуже яскравою гіперемією – «палаючий зів». У першу добу на шкірі з’являється дрібноточковва рожева або червона висипка. Висип поширений по всьому тілу, тільки носогубний трикутник залишається блідим. При натисканні на шкіру висип блідне і тимчасово зникає («симптом долоні»).

Якщо «вхідними воротами» інфекції стала пошкоджена шкіра – рани чи опіки, то симптому ангіни немає, але на місці інфікування на шкірі з’являється гнійний наліт, яскрава еритема, набряклість.

Важкість перебігу захворювання визначається ступенем інтоксикації організму. Сама скарлатина небезпечна своїми можливими ускладненнями – токсико-септичний шок, сепсис, міокардит, перикардит, гломерулонефрит. Можливі гнійно-запальні захворювання – лімфаденіт, отит, гайморит.

Скарлатина і вагітність

Загальні рекомендації при скарлатині мало відрізняються від рекомендацій при лікуванні ангіни або ГРВІ – постільний режим, рясне тепле підкислене питво, полоскання горла відварами трав і розчинами антисептиків – перекису водню, фурациліну, хлорофіліпту, солі та соди.

Але є і специфічна терапія – лікування антибіотиками пеніцилінового ряду, (тетрациклін категорично протипоказаний під час вагітності), антигістамінні препарати для зниження сенсибілізації та набряку. Так як у першому триместрі вагітності антибіотики і протиалергічні засоби можуть зробити значний вплив на формування плоду, то до них вдаються лише в крайніх випадках. На термінах від 12 тижнів такого сильного негативного впливу цих препаратів немає, і при необхідності їх можна використовувати.

Чим небезпечна скарлатина під час вагітності

Основну загрозу для вагітності становлять ускладнення – септико-токсичний шок і гломерулонефрит.

У першому випадку мова йде про життя жінки, і для лікування використовуються ударні дози антибіотиків. Такщо, навіть якщо не відбудеться мимовільний викидень, то рішення про збереження вагітності слід приймати тільки після серйозних обстежень – УЗД, аналіз амніотичної рідини та інші.

При гломерулонефриті виникають серйозні порушення в роботі нирок, тому прогноз збереження вагітності визначається тяжкістю стану вагітної жінки. Іноді для збереження життя і матері, і дитини вдаються до розродження шляхом кесаревого розтину в термін 28 тижнів.

Цікаві посилання

Стаття про Скарлатину на українській Вікіпедії.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.