Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Розвиток дитини від 9 до 10 місяців

Розвиток дитини від 9 до 10 місяців
Розвиток дитини від 9 до 10 місяців
Знову замаячила на горизонті «ювілейна дата» – 10 місяців. Поки батьки невтомно бігають по п’ятах за невгамовним і стрімким малюком, вже й рік настане!

Фізіологія десятого місяця

Подовгу сидіти, граючи з іграшками, дитина може, питання – чи хоче? Навколо стільки нових відкриттів. Все більше сил спрямовується на освоєння вертикального положення. Пріоритетним видом пересування залишається повзання, але як тільки на шляху виникає цікавий комод або диван, то обов’язково потрібно спробувати біля нього встати.

Деякі дітки, хоч і намагаються самостійно підніматися біля опори, але не дуже досягають успіху в цьому. Поки не варто переживати і намагатися прискорити процес, створюючи додаткові навантаження на хребет.

Для активних «ходаків» рекомендується долучатися до першого взуття. Ходити в ньому цілодобово не обов’язково, але потихеньку звикати до незвичних відчуттях можна. Педіатр і ортопед допоможуть у питанні вибору пари черевичок.

Багато малят змінюють режим сну, йдучи від дворазового відпочинку протягом дня. Якщо вкладання на ніч проходить довго і важко, можливо, дитина не встигає втомлюватися. Батьки за звичкою продовжують дотримуватися старого режиму, але можна спробувати перейти на новий.

Психологія десятого місяця

У цей період активно налагоджується зв’язок мислення і моторики. Ще не ясно, буде крихітка правшою або лівшею, але деяке розходження в роботі рук вже є. Зараз приділяти увагу слід обом ручкам, розвиваючи обидві півкулі мозку.

Варто звернути увагу на сон дитини. У цьому віці можуть бути виявлені певні неврологічні розлади. При надмірному нічному неспокої, не потрібно відкладати візит до лікаря, який допоможе скоординувати подальші дії.

Збільшується і бажання у всьому проявляти ініціативу. Заохочення цього прагнення – обов’язкове завдання батьків. Щось ще не виходить у малюка, невдачі можуть викликати в ньому роздратування. Без допомоги мами не обійтися – потрібно показати, як зробити правильно, заспокоївши розсердженого малюка і підбадьорити його.

Нові навички

    • Сидіти тривалий час – це заняття не для непосид, але вміти це вони вже повинні.
    • Вставати (хоч поки і у опори), робити три-чотири кроки (не без підтримки міцної руки дорослого).
    • Кидати все, що трапляється під руку і робити це усвідомлено.
    • Використовувати предмети за призначенням: кубики складати, неваляшку перекидати, м’яч катати, дзвіночком дзвеніти і так далі.

Як проводити час з малюком

Мамі і татові і раніше потрібно контролювати «дозу» заборон на добу. «Не можна, кинь, бяка» – ці слова не повинні звучати щохвилини. Усі небезпечні речі (ножі, дроти, вази) прибираються подалі, тоді і приводів для осмикування стає менше.

Сюжетні ігри – прекрасне проведення часу. Нехай улюблена плюшева собака вляжеться спати, а потім до неї в гості на чаювання прийдуть ляльки. Такі прості історії розвивають уяву і показують дитині, як можна розважити себе, адже поки він про це й не здогадується.

Починаючий невпевнено крокувати малюк – не тільки джерело розчулення всіх рідних, а й нова ступінь відповідальності. Постава, хода, перша взуття – все це потребує додаткового контролю з боку батьків і лікарів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.