Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Розвиток дитини від 10 до 11 місяців

Розвиток дитини від 10 до 11 місяців
Розвиток дитини від 10 до 11 місяців
Перший крок, перше осмислене слово – ось, який сюрприз готують багато діточок. Батьки з нетерпінням чекають цих, безсумнівно, важливих, подій.

Фізіологія одинадцятого місяця

Намагатися ходити малюк почав пару місяців тому. Але набратися сміливості і усвідомлено зробити крок, відірвавшись від маминої руки, в більшості випадків, він зможе тільки зараз. Не потрібно квапити його, найчастіше дитина фізично стає готовою до ходьби, але подолати психологічний бар’єр поки не виходить. Йому вдасться це через деякий час.

У цьому віці діти, як правило, переходять на повноцінне чотириразове харчування. Є, звичайно, і ті, хто досі може задовольнятися виключно грудним вигодовуванням. Але навіть в їх раціон бажано пробувати вводити м’ясо. Менш вибагливим припадуть до смаку парові котлетки або тефтелі. Тим більше що до одинадцяти місяців може вирости вже шість зубів.

Психологія одинадцятого місяця

Визначаються біоритми, виявляючи, до якого типу належить дитина: «сова», яка бажає грати до опівночі, або «жайворонок», розбуджуючи всю сім’ю рано вранці. Зараз не рекомендується перебудовувати біологічний годинник під батьківські потреби. Малюкові немає потреби йти з світанком в дитячий сад, тому не потрібно піддавати його стресу: нехай спить стільки, скільки потрібно.

Маленька людина дорослішає. Так, він не відповідає на питання мами і тата так, як їм би хотілося цього, але адекватна реакція вже простежується. Необхідно постійно заохочувати тягу до спілкування та діалогу. Найкращі балакучі крихти незадовго до свого першого дня народження можуть порадувати батьків першим усвідомленим словом. З’являються в мові спрощені вирази: «бах», «ав-ав» та інші.

Як проводити час з малюком

Зменшується страх, а інтерес зростає – дитина жадає спілкування з людьми, дорослими і не дуже. Два малюка, що зустрілися, обмінюватимуться іграшками і своєрідно можуть взаємодіяти між собою. Батькам доведеться допомогти їм вчитися ладнати з усіма.

Діти починають узагальнювати предмети, вибираючи, наприклад, всі м’ячики або колечка серед різноманітних іграшок. Подобається показувати і частини тіла, потрібно тільки частіше питати: «Де ротик, а де вушка?».

Переймають основи сюжетних ігор. Ляльки дбайливо нагодовані, а плюшевий ведмедик покладений спати. Слухати, як хтось читає, малюкові поки може бути не цікаво. Зате розглядати яскраві картинки в книжці, супроводжувані коментарями дорослих, буде захоплююче.

Батькам потрібно заохочувати активність зростаючого дослідника, більше розмовляти з ним і надавати можливість для спілкування з однолітками. Безпека маленького бешкетника, як і раніше, на першому місці. Різноманітні проводи та електроприлади – це те, що цікавить його зараз не менше іграшок. «Не можна» повинно звучати строго і по справі. Але якщо малюк не реагує, то доведеться взяти його на руки і просто понести від небезпечного заняття подалі.

Батьки починаючих ходити дітей часто користуються ходунками. Але для правильного формування постави, зловживати ними не варто. Краще вже надати в якості опори коляску, за ручку якої буде зручно триматися, штовхаючи її перед собою.

У всіх фарбах відкривається перед малюком новий світ. Але, навіть вийнявши ручку з маминої долоні і ступивши самостійно, батьки все одно залишаються головною його підтримкою і опорою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.