Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Розвиток дитини від 1 до 2 місяців

Розвиток дитини від 1 до 2 місяців
Розвиток дитини від 1 до 2 місяців
Пролетіли кілька перших тижнів новонародженості. Малюк все більше адаптується до нового світу, а його батьки повною мірою відчули себе в нових ролях.

Фізіологія другого місяця

Крихітка стрімко зростає. За перший місяць з лишком заповнена фізіологічна післяродова втрата ваги. У нормі до початку другого місяця цифра на вагах повинна збільшитися хоча б на 600 грам. А наступна щомісячна надбавка складе ще близько 800 грам. Малюк підросте на три-чотири сантиметри, трохи збільшаться кола (діаметри) голови і грудей. У цьому віці належить пройти огляди педіатра, ортопеда, офтальмолога і невропатолога, які зроблять висновок про стан здоров’я.

Сон і їжа

Щоб справлятися з швидкими темпами розвитку, дитині необхідно як і раніше багато спати і їсти. Велика частина дня (близько 19-20 годин) проходить у сні. Не менш важливим аспектом є їжа: добовий обсяг молока, який отримує малюк, практично дорівнює чверті його ваги. Прикладаючи дитину до грудей на першу вимогу, потреба в зважуванні до і після годування відпадає. Дитина самостійно контролює свій раціон, вже кому, як не йому краще всіх відомо, скільки і коли необхідно перекусити.

Поступово налагоджується режим. Вночі, в основному, дітки подовжують інтервали між годуваннями. Днем час неспання і сну може постійно змінюватися, але вже на цьому етапі батькам слід давати малюкові зрозуміти, коли настає вечір. Рекомендується придумати особливий ритуал відходу до нічного сну. Найчастіше останньому прийому їжі передує купання і масаж. Дитина потроху звикає до подібного стану справ, усвідомлюючи, що в темний час доби потрібно солодко спати.

Психологія другого місяця

Мама і тато з подивом спостерігають, як змінюється їх крихітне диво. Поступово на зміну хаотичним і рефлекторним рухам приходить деяке осмислення.

  Зір
  Малюк потихеньку починає фокусувати погляд. Барвисті і нові предмети можуть викликати його інтерес. У цей час над ліжечками, з легкої батьківської руки, з’являються співаючі і виблискуючі нічники і мобілі, за рухом яких буде стежити крихітка. Дитина відрізняє обличчя рідних, радісно відповідаючи посмішкою на появу в полі свого зору мами і тата.

  • Слух
  Потрясіть брязкальцем недалеко від малюка. Тепер він тримає вухо гостро і зрозуміє, звідки виходить звук, повернувши голівку в його бік. У зв’язку з відкриттям того, що світ сповнений цікавих шумів, немовля почне вибудовувати і причинно-наслідкові зв’язки. Він почне розуміти, що на його обурений плач обов’язково хтось підходить.

Нові навички

  • Допитлива крихітка може підняти голівку і якийсь час тримати її, хоч це ще й коштує великих зусиль. Лежачи на животі, їй вдається відірвати від поверхні груди і здивовано дивитися на світ, підвівшись;
  • Самостійно малюк ще не скоро візьме іграшку, але, міцно стиснувши її в долоньці, він може тримати її деякий час;
  • Поступово відходять мимовільні рухи, тепер дитина здатна спокійно полежати, повністю розслабившись.

Мамине тепло і обійми необхідні маленькій людині, як повітря. Почуття безпеки і комфорту, яке він отримує разом з ними – запорука повноцінного фізичного і психологічного розвитку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.