Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Розвиток дитини від 0 (моменту народження) до 1 місяця

Розвиток дитини від 0 (моменту народження) до 1 місяця
Розвиток дитини від 0 (моменту народження) до 1 місяця
Перші 28 днів життя малюка прийнято називати періодом новонародженості. Це час, коли не тільки дитина звикає до нової обстановки, а й уся родина перероджується заново. На батьківські плечі лягає нова ступінь відповідальності. Малюк, що з’явився на світ, вимагає куди більше турботи, ніж коли він була під надійним захистом маминого животика.

Фізіологія першого місяця

З першим криком малюка, починається активна перебудова всіх його систем життєзабезпечення. Змінюється кровообіг, починає функціонувати шлунково-кишковий тракт, ендокринна і дихальна системи. У відповідь на проникаючі із зовнішнього світу чужорідні бактерії, запускається імунний захист. За перший тиждень новонароджений втратить близько 10% своєї ваги. Зниження маси тіла є фізіологічним, позначається напружена робота по пристосуванню до навколишнього середовища, йде набряклість тканин, полегшення проходження по родових шляхах.

Сон і їжа

Рости і набиратися сил – це головне завдання новонародженого. Для цього йому необхідно багато спати і їсти. Спочатку батьки бачать його в основному солодко сопучи із закритими вічками. У добу він спить не більше чотирьох годин. Сон ділиться на три фази:

    • Глибока (дихає розмірено, очі під повіками нерухомі);
    • Неглибока (дихання може бути поверхневим і плутаним, ручки і ніжки мимоволі сіпаються);
    • Дрімота (найчастіше трапляється під час годування).

Травна система ще не сформувалася, через це маля на перших порах може проявляти підвищений неспокій. Основною їжею є материнське молоко, яке повністю задовольняє потреби в корисних речовинах і енергії перших місяців життя. При годуванні на вимогу, частота прикладання до грудей може доходити до 10-12 разів на добу.

Психологія новонародженого

Перші три місяці після появи на світ іноді називають «останнім триместром вагітності». Розвиток малюка все ще обумовлений його внутрішньоутробним життям і рефлексами. Більшість із них будуть втрачені з дорослішанням. Але зараз, в перші тижні, присутність кожного з них є ознакою повноцінності дитини.

1. Найсильніший і стійкий рефлекс – смоктальний. Малюк, якому немає ще й години від роду, здатний з закритими очима знайти мамині груди.

2. Якщо торкнутися долоньок або п’яточок новонародженого, то вони рефлекторно стиснуться, намагаючись як би стиснути предмет. Це рух зникне приблизно до 5-го місяця, коли дитина буде вже усвідомлено брати в руку предмет.

3. Неврологи велику увагу приділяють рефлексу опори. Якщо поставити немовля вертикально і обіперти ніжки об стіл, то він випрямить їх і намагатиметься імітувати ходьбу, відштовхуючись від твердої поверхні.

4. Якщо укласти малюка на животик і несильно натиснути на п’ятки, то він буде намагатися «повзти».

5. В незручному для новонародженого положенні – спинкою догори, животиком вниз – він рефлекторно поверне на бік голову, щоб було зручніше дихати навіть у такій позі.
Є багато інших рефлексів (Хоботковий, Моро, Бабкіна та інші), вони обов’язково перевіряються під час огляду лікарем. До першого дня Народження, в основному, вони замінюються контрольованими рухами.

Найбільше батьки чекають, коли малюк почне посміхатися і показувати свій гарний настрій. На четвертому тижні, можливо, він вже буде впізнавати обличчя близьких людей і може порадувати всіх першою зворушливою посмішкою.

Спілкуйтеся з новонародженим навіть в короткі години його неспання. Йому необхідна вся ваша увага і турбота, щоб відчувати себе в безпеці і успішно рости.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.