Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність
Позаматкова вагітність
Ну, нарешті! Ось воно щастя – дві сіренькі смужки на тесті! Нудити почало вранці. Все так, як у старшої сестри було. І доктор підтвердив, що є вагітність. Термін ще маленький, і все ще тільки починається. Але – через тиждень цього щасливого стану раптом сильні болі, швидка допомога, операційний стіл … На жаль, позаматкова вагітність, як і будь-яка біда, приходить раптово.

Які можуть бути варіанти?

1. Трубна вагітність

Яйцеклітина, вийшовши з яєчника, потрапляє в маткову трубу, де зустрічається зі сперматозоїдом. Запліднена яйцеклітина переміщається в майбутнє плодовмістилище. Так буває при нормальній вагітності. Якщо ж, з якоїсь причини, яйцеклітина застряє в трубі, то зростаючий плід дуже скоро розриває стінку труби. Це найбільш частий варіант ектопічної вагітності.

Так як в організмі є плідне яйце, буде позитивний тест. Лікар, при наявності затримки місячних і м’якою при пальпації матки, припустить про наявність нормальної вагітності. Намацати руками збільшену маткову трубу дуже складно.

Черевна вагітність

Рідко зустрічається варіант ектопічної вагітності, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється до внутрішньої поверхні черевної порожнини.

3. Яєчникова вагітність

Теж надзвичайно рідкісний варіант, при якому вагітність розвивається на яєчнику. Як і при черевній вагітності, ризик для життя жінки через сильну кровотечу дуже високий.

Які причини позаматкової вагітності?

1. Медичні аборти

При будь-якому перериванні вагітності обов’язково відбувається закид крові в труби, а кров – це хороший спайкоутворюючий фактор. Спайки, що виникли в трубах, стануть тим місцем, де зустрінуть запліднену яйцеклітину, яка рухається в сторону майбутнього плодовмістилища.

2. Запалення

Будь-які інфекції можуть призвести до утворення запальних спайок і дефектів внутрішньої поверхні труб. Особливо варто відзначити такі інфекції, як гонорея і хламідіоз.

3. Медичні втручання

Діагностичні дослідження, при яких необхідно проникнути в матку, виробляються в гінекології досить часто. Це може бути введення та видалення внутрішньоматкового контрацептиву, аспірація вмісту матки, ендоскопічні дослідження. Причиною можуть стати акушерські ускладнення при попередній вагітності. Всі ці фактори можуть вплинути на стан маткових труб.

Які можуть бути симптоми позаматкової вагітності?

1. Біль

Найчастіше, з нього все і починається. Сильні больові відчуття виникають раптово, наростають по інтенсивності, і від них неможливо позбутися за допомогою знеболюючих ліків.

2. Кров’янисті виділення

Вони з’являються трохи пізніше, і можуть бути від незначних мажучих до досить виражених темно-червоних виділень.

3. Зміни свідомості

Може бути все, від звичайного запаморочення до втрати свідомості. Дуже часто у жінки настає непритомний стан.

Що робити при позаматковій вагітності?

Якщо з’явився сильний біль, то не треба самій бігти в жіночу консультацію, або терпіти больові відчуття, в надії, що само пройде. Виклик карети швидкої допомоги та екстрена допомога в умовах гінекологічного стаціонару – обов’язкові умови для збереження життя і репродуктивного здоров’я жінки. Тільки під час операції можна зупинити кровотечу з розірваної маткової труби. На жаль, в більшості випадків при операції її видаляють.

Якщо прийшла біда у вигляді позаматкової вагітності, то після операції треба обов’язково знайти причину. Для цього слід обстежитися на інфекції та перевірити прохідність маткової труби, яка залишилася. І до наступної вагітності потрібно буде готуватися разом з лікарем-гінекологом. При дотриманні всіх рекомендацій лікаря шанси на повторення цієї вкрай неприємної ситуації значно знижуються, а, значить, у жінки цілком може наступити нормальна бажана вагітність.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.