Порушення мікрофлори піхви при вагітності

Порушення мікрофлори піхви при вагітності
Порушення мікрофлори піхви при вагітності
Животик вже великий, малюк активно ворушиться, кожен день нагадуючи про себе. Час в декретній відпустці летить непомітно, потрібно ще стільки всього зробити. І все б добре, але з’явилися якісь виділення з запахом. І аромат цей до того неприємний, з таким собі рибним душком. Напевно, треба звернутися до лікаря і дізнатися, може якась проблема?!

Порушення мікрофлори піхви: у чому причина?

У нормальних умовах в піхві жінки переважають молочно-кислі бактерії, які віддають перевагу жити в підкисленому середовищі здорової вагіни. Вони захищають слизову оболонку і можуть проявлятися незначними слизовими виділеннями без запаху. Якщо цих лактобактерій стає мало, то замість них починають розмножуватися умовно-патогенні мікроби. Вони теж у нормі є в піхві здорової жінки, але в дуже невеликих кількостях. Якщо їх багато, то порушується рівновага і розвивається бактеріальний вагіноз. Основними причинами дисбалансу мікроорганізмів є:

  – зміни гормонального фону при вагітності, коли гормони-гестагени зрушують середу піхви в сторону підлужування;

  – дисбактеріоз в кишечнику, який сприяє змінам у балансі мікробів в піхві;

  – використання лікарських препаратів при вагітності, які можуть впливати на мікрофлору;

  – хронічні інфекційні процеси в організмі вагітної жінки, з яких найчастіше має значення хронічне запалення в сечових шляхах;

  – хронічні статеві інфекції, вчасно не виявлені і загострюються при вагітності.

Дисбіоз піхви: як проявляється?

Буває й так, що вагітна жінка взагалі нічого не відчуває, і тільки при взятті мазків лікар бачить по аналізах наявність бактеріального вагінозу. Проте частіше у жінки виникають скарги:

  – на постійні білі, які по вигляду можуть бути білими гомогенними, або рідкуватими, або слизисто-білими;

  – на неприємний «рибний» запах, що виникає постійно або періодично;

  – на свербіж, що періодично виникає, який проходить після проведення гігієнічних заходів;

  – на зрідка турбуюче печіння, частіше пов’язане з візитом в туалет «по-маленькому»;

  – на дуже неприємні відчуття при статевому акті, аж до повного небажання займатися цією справою.

При огляді лікар обов’язково зверне увагу на ознаки роздратування слизових оболонок, які на вигляд мають почервоніння і набряклості слизових оболонок. Результат з лабораторії вкаже на наявність в мазках запального процесу, обумовленого рясною умовно-патогенною мікрофлорою, основним представником якої буде гарднерелла. Оптимально для діагностики зробити бактеріальний посів виділень з піхви з визначенням чутливості збудників до певних антибактеріальних препаратів. І в обов’язковому порядку треба здати аналізи на хронічні статеві інфекції.

Дисбактеріоз піхви: як лікувати?

Лікувати цей стан необхідно обов’язково. Це потрібно, щоб повернути вагітній жінці комфорт життя. І, головне, щоб не допустити ускладнень вагітності та пологів, пов’язаних з дисбактеріозом піхви.

Якщо при обстеженні на інфекції, що передаються статевим шляхом, буде щось виявлено, то лікар призначить специфічне лікування. Причому, лікуватися треба буде удвох – і жінці, і статевому партнерові.

Якщо причина дисбіозу піхви у загостренні хронічних інфекцій інших локалізацій, то необхідно провести відповідний курс лікування. При наявності проблем з кишечником, в обов’язковому порядку необхідно спробувати відновити нормальну ситуацію в шлунково-кишковому тракті і в майбутньому обов’язково дотримуватися відповідної дієти.

Якщо ж причини бактеріального вагінозу обумовлені вагітністю, то за результатами мазків і бакпосіву лікар призначить лікування. Воно, як правило, проводиться місцевими препаратами у вигляді вагінальних свічок. У більшості випадків на 100% позбутися від дисбіозу при вагітності неможливо, але, головне, щоб підійти до кінця вагітності без скарг і ознак запалення в піхві.

Порушення мікрофлори піхви: чим загрожує?

По суті, бактеріальний вагіноз – це запальний процес в майбутніх родових шляхах. Виходячи з цього, слід розуміти, що в першу чергу це надасть достатньо серйозний вплив на малюка, що народжується. Коли він буде проходити родовими шляхами, то збере на себе всі інфекційні фактори з них, що може стати причиною інфекційно-запальних ускладнень у дитини, від банального кон’юнктивіту до пневмонії.

Для жінки бактеріальний вагіноз неприємний не тільки проявами у вигляді запаху і виділень. Він може спровокувати несвоєчасне вилиття навколоплідних вод і передчасні пологи. Запальний процес змінює стан слизових оболонок, що стане причиною травм і розривів піхви в пологах. І не варто забувати про післяпологовий період – там можливі інфекційно-запальні хвороби на рівні промежини, піхви і матки.

Коли при вагітності виникають такі специфічні скарги, як білі з запахом, потрібно обов’язково інформувати лікаря. Відповідне обстеження і правильно призначене лікування стануть гарантом того, що не буде серйозних проблем у мами і новонародженого малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.