Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Пологи (звичайні) – як проходять пологи у жінок (родовий акт)

Пологи (звичайні) - як проходять пологи у жінок
Пологи (звичайні) – як проходять пологи у жінок
Якщо образно уявити, що вагітність – це марафонський забіг, де кожен тиждень – кілометр, то родовий акт на цій дистанції є кульмінаційним моментом. От же вона фінішна лінія, зовсім небагато залишилося, метрів 300-400 ще, але як важко подолати цю відстань, як боляче і страшно, що не зможу, чи не добіжу. Пологи для кожної жінки – це природний хід подій, створений природою для дітонародження. У пологовий будинок треба їхати не з жахом і страхом, а з думками про швидку зустріч з малюком.

Пологи

Родовий акт – пологи – це процес виходу плода з плодовмістилища. У цьому процесі активно приймають участь дві людини: мама і дитина. Жінка докладає масу зусиль, щоб забезпечити плоду вихід назовні без шкоди для його здоров’я. А плід максимально пристосовується, щоб протиснутися через, вузькі родові шляхи. Квінтесенція родового акту – поява дитини, перший вдих і крик. Допомагають мамі і малюкові в пологовому будинку лікар і акушерка. Весь процес займає деякий час і ділиться на певні періоди.

Періоди пологів

1. Перший період – перейми

За кілька годин цього періоду поступово відкривається вихід з плодовмістилища, щоб плід зміг народитися. Ці анатомічні зміни супроводжуються болями різного ступеня інтенсивності. І їх потрібно пережити, тому що це боляче. Буває, що це дуже боляче.

Перейми – це хворобливі скорочення м’язів матки, які відбуваються регулярно по 2-3 рази за 10 хвилин. Самі перейми тривають кілька десятків секунд, і це дуже складні секунди в житті будь-якої жінки. До цих моментів потрібно бути готовою. Як правило, в жіночій консультації проводиться школа свідомого материнства, де навчать правильній поведінці під час пологів.

Для жінки важливо пережити самі перейми, пройти через біль, знаючи, що потім буде період відпочинку. І в ці хвилини треба пам’ятати про малюка. Він теж відчуває стрес. Необхідно погладити живіт, поговорити з ним, заспокоїти тихим лагідним голосом. І коли прийдуть нові перейми, знову пройти через біль, пам’ятаючи, що кожна секунда неухильно наближає до моменту зустрічі з малюком.

Перебуваючи в передпологовій палаті весь перший період пологів, не слід лежати в ліжку. Треба постаратися знайти ту позу і те положення тіла, при якому перенести хворобливі перейми буде легше. Якщо поруч чоловік, то максимально використовувати його допомогу. Допоможуть розтирання попереку і погладжування живота знизу по бічних поверхнях.

Акушерка буде поруч. Через певні проміжки часу вона буде перевіряти ступінь відкриття шийки матки і цілісність плодового міхура. Лікар оцінить стан породіллі і плоду, і, при необхідності, застосує методи знеболювання пологів. Вся тривалість першого періоду може становити 6-10 годин залежно від того, яку за рахунком дитину жінка народжує.

2. Другий період – потуги

Навколоплідні води відійшли, шийка відкрилася так, як потрібно. Родові шляхи готові. Тепер прийшов найголовніший час. Період вигнання плоду з плодовмістилища триває кілька хвилин. За цей короткий проміжок часу дитина пройде по вузьких родових шляхах і відбудеться велике таїнство народження нового життя.

Для жінки цей період максимального напруження фізичних і душевних сил. Потуги – це виражене скорочення м’язів матки і тіла, коли за допомогою виганяючих сил потрібно допомогти малюкові пройти по родових шляхах. Потужна перейма триває близько 50 секунд з регулярністю кожні півтори хвилини.

У момент потуги жінці слід направити всі сили на ефективну напругу м’язів. Важливо тужитися і дихати правильно, не жаліти себе. І прислухатися до слів акушерки, яка керуватиме процесом дітонародження. При наявності правильних потуг малюк народиться швидко і добре. І, головне, він не постраждає в пологах.

Для народження плоду ці хвилини – час стресу. Він не отримує від мами через кров кисень, але не слід цього боятися. Природа створила адаптивні механізми, завдяки яким малюк може легко пережити кисневе голодування до 20 хвилин.

Поява на світ дитини, його крик – це критерій закінчення другого періоду пологів. Виснажена пологами жінка моментально забуває про втому, коли до неї підносять малюка.

3. Третій період пологів – відходження посліду

Пуповина пересічена. Мама щаслива, побачивши свою новонароджену дитину. Час для відходження плаценти. Цей орган, виконавши свою роль при вагітності, тепер називається послідом. Вихід його з матки за час не більше 10-30 хвилин знаменує закінчення родового акту. Для мами це час радості і втоми, спустошення і ейфорії. Для малюка – зустріч з новим незвіданим світом, в якому все так сильно відрізняється від звичного внутрішньоутробного середовища.

Акушерка перевірить стан зовнішніх статевих органів на предмет розривів. Лікар-акушер оцінить стан породіллі. Лікар-неонатолог перевірить стан малюка, оцінить його рефлекси, очистить дихальні шляхи.

Всі жінки народжують. Ніхто з них в вагітному стані не залишався. Наприкінці будь-якої дистанції буде фінішна пряма, за якою завжди буде радість і щастя від перемоги, тому що в цьому марафоні – всі переможці.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.