Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Пишемо правильно: вчимося писати букви, тримати ручку і стежимо за поставою

Пишемо правильно: вчимося писати букви, тримати ручку і стежимо за поставою
Пишемо правильно: вчимося писати букви, тримати ручку і стежимо за поставою
Рідко яка дитина, виводячи перші в своєму житті букви, напише їх рівно і правильно. Але якщо з-під «пера» двох-трирічного карапуза виходять суцільні каракулі, то до шестирічного віку багато дітей цілком упевнено управляються з олівцем. У школі-то вже навчать робити це красиво і грамотно. Але батькам варто направити навчання письма в правильне русло, щоб уникнути можливих проблем надалі.

Є кілька важливих нюансів, які необхідно врахувати перш, ніж починати вчитися писати:

  – Поза при малюванні / письмі;
  – Положення олівця / ручки;
  – Координація рухів від пальчиків до плеча.

Всі ці моменти є основоположними для правильного формування техніки письма. Можна писати, скривившись, уткнувшись лобом в підставлену руку, тримаючи олівець двома пальцями. Але в подібних умовах писати навряд чи вийде чітко, акуратно і швидко.

Правильна позиція за столом

Неважливо, чи знаходиться маленький учень за партою, або на стільці за столом: меблі повинні відповідати зросту. Дитині зручно тримати спину прямо, спершись на спинку стільця, не опускаючи плечей і не нахиляючись. Між столом і грудьми повинен міститися кулак. Ноги спираються об підлогу на повну стопу, зігнуті під прямим кутом. Якщо ніжки бовтаються в повітрі, то подбайте про спеціальну підставку. Положення голови ледь похиле. Попросіть дитину сісти прямо і покласти обидві руки на стіл, витягнувши пальці. Лікті повинні злегка звисати з краю столу і бути від тіла на відстані 8-10 см.

Бажано, щоб поверхня столу була похилою, це знижує стомлюваність м’язів спини, дозволяє бачити книжку / зошит під великим кутом зору, не змінюючи нахилу голови.

Положення зошита

Зошит не повиен лежати прямо, набагато зручніше, якщо він розташована під кутом, своїм нижнім краєм вказуючи в центр грудей (лівим нижнім кутом – для правшів, правим – для лівшів). Похиле положення дозволяє зберігати правильну позицію при сидінні, вільно пересувати кисть по всій ширині аркуша.

Слідкуйте за тим, щоб ніщо не утруднювало руху пишучої руки малюка. Кисть і пальці повинні вільно згинатися / розгинатися, легко переходити від рядка до рядку.

Правильне положення ручки

Письмовий предмет лежить на лівій стороні середнього пальця, зверху дотримується вказівним, ліворуч – великим (у правшів, а у лівшів – дзеркально). Важливо, щоб усі пальчики були трохи закруглені, не тиснули з силою на олівець. Попросіть відірвати від стрижня вказівний палець – він легко підніметься, якщо все зроблено правильно.

Олівець не слід тримати вертикально, направляти його вільний кінець в протилежну сторону від себе. Обов’язково зверніть увагу на положення вказівного пальчика – він не повинен прогинатися. Подібне викривлення суглоба занадто напружує м’язи, знижуючи швидкість письма і швидко підвищуючи втому.

Від самого кінця стрижня до подушечки вказівного пальця має залишатися близько 2 см. Вибирайте і правильну ручку: оптимальна її довжина становить близько 15 см, діаметр – не більше 7-8 мм.

Як навчити дитину писати акуратно

Розвивайте дрібну моторику. Спритність пальців – запорука успішного оволодіння навичкою письма. Всі перелічені нижче заняття допоможуть у розвитку тонкої моторики:

  – Застібання гудзиків,
  – Зав’язування шнурків,
  – Вирізання аплікацій,
  – Вишивання бісером,
  – Ігри з конструкторами і пазлами,
  – Ліплення з пластиліну та інші.

Починаючи підготовку до письма з раннього віку, краще купувати спеціальні тригранні олівці – вони найкраще лягають в руку. Якщо малюку можна не приділяти багато часу малюванню чи письму, то для дошкільника краще виділити певні півгодини, присвячені вправам.

Не сваріть дитину, якщо у нього відразу не виходять ідеальні букви і слова. Заохочуйте його старанність і будьте терплячі. Вчитися писати – це важче, ніж читати. Розбірливий почерк і темп письма формується поступово, вимагає систематичних і наполегливих занять. Не слід сильно перенавантажувати маленького непосиду, щоб у нього не пропало всяке бажання вчитися. І тоді він досконало оволодіє мистецтвом каліграфії.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.