Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Підготовка дітей до відвідування лікаря

Підготовка дітей до відвідування лікаря
Підготовка дітей до відвідування лікаря
Відвідування дитячу поліклініку – неминуча частина життя. Але щоб відвідування лікарського кабінету проходили спокійно і для малюка, і для його мами, необхідно заздалегідь подбати про це.

Найменшим – особлива увага

Дітки, яким всього рік-півтора, як правило, не бояться сторонніх людей, коли мама або тато поруч. Зате фізичний або психологічний дискомфорт викликає у крихт гостру реакцію. Їм страшно, якщо в незнайомому приміщенні витають різкі запахи, якщо лікар каже щось голосно, якщо доводиться відчувати навіть найменшу біль.

Тому батьки повинні цілеспрямовано самі готуватися до відвідування лікувального закладу і готувати до цього своє дитя.

Одягайтеся практично

Не надягайте на себе і немовляти красиві дорогі речі, щоб не переживати через їх збереження.

Звичний одяг забезпечить вам свободу рухів, а крихітки не будуть дратувати одежинки, які тиснуть, сповзають, натирають, колються.

Вибирайте найбільш підходящий час для візиту до лікаря

Настрій малюка багато в чому залежить від його фізичного стану. Тому не можна порушувати режим дня. Якщо дитині хочеться спати або їсти, то, зрозуміло, капризів і плачу не уникнути.
Знайомте дитини до нових умов середовища

Плануючи візит до будь-якого фахівця, візьміть собі за правило приходити в поліклініку раніше.

Ви зможете не поспішаючи, без нервозності роздягнути дитину, походити з ним по коридору, показати йому картинки на стінах або квіти на підвіконнях, допомогти звикнути до незвичайних запахів і звуків чужих голосів.

Не стомлюйте малюка

Нерідко буває так, що необхідний огляд дитини кількома фахівцями. У подібному випадку досить побувати в кабінетах двох-трьох докторів.

Не прагніть відвідати всіх лікарів за один раз! Це вкрай виснажливо для вашого крихти, тому наступного разу він буде з усіх своїх силоньок чинити опір походу в поліклініку.

Намагайтеся проявляти спокій

Крихітний дитина на підсвідомому рівні «зчитує» душевний стан батьків. Найменше напруга, тривога мами тут же передається крихті, так що ніколи не втрачайте самовладання. Адже від маминого настрою залежить практично все!

Розмовляйте з лікарем і медсестрою тихим, спокійним голосом, посміхайтеся своєму малюкові, ніжно притискайте його до себе або тримайте за ручку, щоб ваш син або ваша донька відчували себе впевнено.

Під час процедур уважно стежте за малюком. Помітивши, що дитина збирається заплакати, спробуйте швидко відвернути його яскравим брязкальцем, веселим вигуком, несподіваним помахом руки.

Але якщо стійкий страх перед людиною в білому халаті у малятка вже сформувався і наполегливо тримається, то запрошуйте лікарів додому. Причому просіть доктора залишатися в звичайному одязі, а перед початком огляду хоч трошки поговорити з дитиною і приголубити його.

Твердо вірте: ці планомірні дії неодмінно увінчаються успіхом!

Як навчити старших дітей не боятися візитів в поліклініку

Більш дорослі діти бояться лікарів вже усвідомлено. Ось чому техніка привчання цих дітлахів до походів в поліклініку повинна бути іншою. Створити позитивне ставлення до докторів допоможуть ваші довірчі розмови з дитиною і докладні пояснення, хто такий доктор, навіщо потрібні різні процедури.

Проводьте бесіди

Не упускайте можливість використовувати хворобу членів сім’ї як привід обговорити з синочком або донечкою величезну користь своєчасної лікарської допомоги.

Наприклад, бабуся страждала від головного болю, не могла вийти на прогулянку з улюбленим онуком (онукою). Але ось прийшов доктор (або бабуся сама пішла в поліклініку) – і тепер вона знову здорова.

Однак пам’ятайте наступне: не можна лякати дітей «злим дядьком-доктором», не можна погано озиватися про медиків в присутності своїх крихіток. Інакше такі слова можуть негативно позначитися на майбутньому відносно дітлахів до медпрацівників.

Необхідно знищити страх невідомості

Діти бояться не тільки болю – їх лякає невідомість.

Подолати цей страх маляті допоможуть захоплюючі книжки з картинками, що розповідають про професії лікаря, про будову нашого тіла, про необхідність вчасно лікуватися. Також обов’язково подивіться разом зі своїм карапузом мультфільми відповідної тематики.

Частіше грайте в «доктора»

Запропонуйте малюкові «полікувати» улюблену іграшку або навіть членів сім’ї. Для більшої достовірності купите іграшковий медичний набір або дайте дитині «справжню» аптечку: чисті флакони з-під ліків, бинти, пластирі, шприци (попередньо забравши голки).

І не забудьте підкреслити: як це добре, як чудово бути здоровим, коли ніде нічого не болить! Тоді можна бігати, стрибати, ласувати морозивом – словом, тільки здорові люди живуть цікаво і весело.

Не приховуйте правду

Дітки старшого віку, на відміну від зовсім маленьких, вже вміють робити висновки. І якщо ви обіцяли, що «боляче не буде», а дитині зробили укол, то ваше дитя, ридаючи від болю, запам’ятає надовго: батьки здатні обдурити.

І ще невідомо, що саме принесе більше страждань крихітному чоловічкові: хвороблива ін’єкція або неправда з вуст мами і тата.

У день відвідин лікаря

Плануючи візит в поліклініку, детально розкажіть дитині, що має бути зроблено: як зараз викупаєте його в ванні, як одягнете в чистий одяг і на автобусі поїдете до лікаря.

Обговоріть передбачувані дії лікаря, нагадавши карапузові, що, можливо, доведеться потерпіти. Кроха, вже знаючи, що його чекає в медкабінет, буде вести себе набагато спокійніше.

І якщо ваше дитя проявить витримку, стійко перенесе всі маніпуляції, то винагородити його: подаруйте забавну іграшку, поведіть в дитяче кафе та ін.

Сподіваємося, що ці рекомендації допоможуть вам впоратися з дитячими страхами перед поліклінікою. Тільки не зупиняйтеся на півдорозі, не опускайте руки! Адже ніхто не обіцяв, що процес виховання малюка буде легким … ☺Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.