Отримання свідоцтва про народження дитини (новонародженого) в Україні

Отримання свідоцтва про народження дитини (новонародженого) в Україні
Отримання свідоцтва про народження дитини (новонародженого) в Україні
Перший документ вашої дитини – свідоцтво про народження. Багато хто, очікуючи появу малюка на світ, готуються до цієї події, скуповуючи все потрібне і непотрібне в дитячих магазинах. Але ось лише деякі замислюються над тим, як оформити його перші документи і куди за цим слід звертатися. А все ж це важливо – дізнатися всі нюанси, що стосуються реєстрації новонародженого заздалегідь, щоб потім у метушні вже після його народження нічого не пропустити і зібрати всі документи.

УВАГА! Починаючи з 2016 року батьки можуть отримати свідоцтво про народження дитини в пологовому будинку!

До компетенції яких органів входить реєстрація новонароджених в Україні?

Врегулювання даного питання знайшло відображення в Законі України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Його стаття 13 говорить про те, що реєстрацію необхідно проводити за місцем прописки батьків (або одного з батьків) або ж за місцем народження дитини в місцевих органах РАЦСу.

Ще один важливий момент – ваша присутність необов’язкова. Віднести всі документи для реєстрації та отримати свідоцтво може і ваш найближчий родич, подруга, знайомі і т.д. Виняток із правила стосується лише батьків, які не розписані офіційно. У такому випадку потрібно бути присутнім обом, так як мати повинна буде вказати батька дитини, а батько – написати заяву про усиновлення.

Які документи підготувати і мати при собі?

В першу чергу ви пишіть письмову заяву на стандартній формі бланка. Далі співробітнику РАГСу (ДРАЦС) надаєте довідку, яку виписали вам в пологовому будинку, пред’являєте свої паспорти (тобто батьківські), а якщо заявником є не ви, тоді ще і його посвідчуючі документи, свідоцтво про шлюб.

Чи встановлений термін, в який потрібно встигнути зареєструвати дитину?

Знову ж повертаємося до Закону. І тут частина 3 статті 13 роз’яснює нам, що новонародженого потрібно зареєструвати протягом місяця з моменту народження. Тобто, якщо ваш малюк народився, наприклад, 3 березня, то його потрібно зареєструвати до 3 квітня включно. Щоб даний імператив виповнився батьками, український законодавець навіть ввів адміністративну відповідальність за його порушення. Згідно зі статтею 212¹ КУпАП (Кодексу України про адмiнicтративнi правопорушення) передбачена відповідальність для таких недбайливих батьків: штраф від 17 до 51 грн.

Які документи видасть вам ЗАГС (ДРАЦС)?

На руки ви отримаєте свідоцтво про народження, яке до 16-річного віку буде засвідчувати особу вашого чада, а також довідку для призначення одноразової допомоги, яку потім потрібно буде надати органам соцзахисту.

Постарайтеся не забути про прочитане відразу після пологів. По-перше, тому що не дуже приємно потім буде виступати в ролі правопорушника, а по-друге, тому що чим швидше ви зареєструєте дитину, тим швидше отримаєте можливість оформити і отримувати належні соціальні виплати.


7 коментарів

  1. Любов

    Хотілось би дізнатись, які виплати надає держава на даний час у звязку з народженням дитини. А також, якщо вже є старші діти.

  2. Тетяна

    Мати новонародженої дитини перебуває в офіційному шлюбі, але з чоловіком не проживає. Дитину народила від чоловіка, з яким перебуває в цивільному шлюбі. Як реєструвати дитину?

  3. Марія

    Мати новонародженої дитини перебуває в офіційному шлюбі, але з чоловіком не проживає. Дитину народила від чоловіка, з яким перебуває в цивільному шлюбі. Чи можна зареєструвати дитину на цивільного чоловіка і як це зробити( якщо можливо)?

  4. Ольга Володимирівна

    Марія, лише через суд. Потрібно звернутися до суду за місцем проживання, та щоб чоловік (офіційний) не був проти. Якщо буде проти, то потрібно буде робити ДНК аналізи.

  5. Оля

    скільки платять в рагсі за свідоцтво про народження дитини та скільки часу його чекати?

  6. Юлія

    Як оформити дитині свідоцтво, якщо батько громадянин Росії і знаходиться , на данний момент, там же? У мене на руках лише свідоцтво про шлюб і мій паспорт .

  7. Яна

    Доброго дня. У звязку зі зміною прізвища, я повинна змінити паспорт, але я не встигаю його замінити до отримання свідотства про народження дитини. Чи видадуть мені свідотство про народження?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.