Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Опіки кислотою, рослинами, електричним струмом у дітей

Опіки кислотою, рослинами, електричним струмом у дітей
Опіки кислотою, рослинами, електричним струмом у дітей
Маленькі діти і підлітки часто потрапляють у неприємні ситуації. Незнання навколишнього світу, його небезпек, цікавість, впертість, часто призводить дітей до нещасних випадків. Великий фактор в походженні дитячого травматизму грає недогляд молодих батьків і збіг обставин. Опіки кислотами, рослинами, електричним струмом – на щастя, досить рідко зустрічаються в побуті. Незважаючи на це, в сім’ї, де підростають діти, батьки повинні знати правила надання першої допомоги в результаті цих нещасних випадків.

Опіки кислотою

Опіки кислотами виникають в результаті контакту шкіри, слизової людини з їдкими хімічними речовинами. У побуті малюк може обпектися лимонною, оцтовою, яблучною, щавлевою, борною кислотами. Їдкі хімічні сполуки часто мають прозорий колір, з вигляду схожі на воду. Єдиною відмінністю, є різкий запах. Цікаві малюки після виявлення цікавої пляшечки, приступають до вивчення. Якщо рідина або порошок (лимонна кислота) потрапить на шкіру, слизові дитини, то станеться опік. Залежно від місця попадання, можуть утворитися опіки: очей, шкірних покривів, слизових рота, губ, стравоходу, шлунка

Дитина обпеклась кислотою

За своєю тяжкістю уражень, опіки кислотами мають схожу картину з опіками при обварюванні. Істотною відмінністю є те, що при великому і тривалому контакті з їдкою речовиною, в більшості випадків, на шкірі не утворюється бульбашок з рідиною. При опіку кислотою 3 і 4 ступеня, на ураженій ділянці утворюється сухий струп з відмерлих клітин шкіри, щільна тверда кірка. Дитина відчуває гострий біль. Малюк переляканий, плаче, може розвинутися непритомний стан.

Надання першої допомоги потерпілому немовляті

При опіках шкірних покривів необхідно:

  – Викличте швидку допомогу.
  – Заспокойте малюка.
  – Якщо кислотою просочився одяг акуратно розстібніть і знімете його.
  – Промийте обпечену ділянку великою кількістю прохолодної води протягом 15 – 20 хвилин. Якщо контакт з кислотою був тривалий, час промивання може збільшуватися до 1 години. Лікарі не рекомендують батькам усувати опіки шляхом застосування спеціальних антидотів (мильної води, лугів).
  – Накладіть чисту стерильну серветку на місце опіку.
  – Дайте малюкові знеболюючий препарат, ґрунтуючись на вік і вагу. Препарати вибору: нурофен, парацетамол, Ібуфен ®, панадол. При опіку стравоходу, рота, шлунку можна давати знеболюючі препарати у вигляді таблеток або сиропів. Дозволено застосування препаратів у вигляді свічок.
  – Чекайте бригаду медиків. Слідкуйте за свідомістю малюка, розмовляйте з ним, вселяйте віру в швидке одужання.

При опіку стравоходу і шлунка, головною дією батьків є дочекатися швидкої допомоги або якомога швидше доставити малюка в стаціонар самостійно.

При опіку слизової очей, необхідно розкрити очі потерпілого пальцями рук. Акуратно промити очі водою. Лити воду можна з відстані не більше 10 см. Промивати необхідно в напрямок від носа до скроні, щоб уникнути поразки здорового ока і носа. Процедуру необхідно проводити протягом 20 – 30 хвилин. Попросіть дитину рухати очима в різні боки.

Увага!
Якщо кислота потрапила в рот дітям до 3 років, дуже небезпечно промивати її за допомогою води. Маленькі діти не можуть повністю випльовувати рідини, можуть їх проковтнути. Разом з водою в цьому випадку, в стравохід потрапить кислота.

Не можна змивати кислоту серветками і ватними тампонами. Це може посилити опік.
Надання допомоги при хімічних опіках, у дітей старше 1 року повністю ідентично.
Якщо дитина обпеклася кислотою, необхідно зберегти залишки речовини і показати пляшечку медикам. Знаючи природу кислоти, лікарі приступлять до надання невідкладної допомоги.

При опіках хімічними сполуками, в обов’язковому порядку зверніться за допомогою до кваліфікованих лікарів!

Опіки рослинами

Вирушаючи на природу, молоді батьки повинні знати, що деякі рослини можуть завдати шкоди здоров’ю їх малюкам. У деяких випадках, при опіках рослинами, розвиваються вкрай тяжкі стани.

Рослини, небезпечні для людини:

  1. Ясенець.
  2. Борщівник.
  3. Кропива.

Щоб вберегти малюка від опіків рослинами, не дозволяйте дитині гуляти на природі самостійно, чіпати і зривати незнайомі квіти і траву. Вирушаючи на природу, одягайте дитину в бавовняний або лляний одяг з довгими рукавами. Штани повинні повністю закривати ніжки крихти.

Що робити якщо малюк отримав опік кропивою?

Кропива – знайома багатьом рослина. Воно цінується корисними властивостями, застосовується в медицині та кулінарії. Листочки кропиви містять безліч дрібних волосків. Вони у великій кількості містять солі кремнію. При контакті зі шкірою та слизовими, відбувається опік. Потерпілий малюк почуває пекучий біль. На шкірі утворюється почервоніння, воно опухає, починає свербіти.

Велику небезпеку опіки кропивою представляють для дітей алергіків!

Допомога потерпілому малюку.

  – Заспокойте малюка.
  – Обробіть місце опіку кашкою з соди і води. Залиште на 5 хвилин. По закінченню часу, змийте залишки водою.

Для обробки опіку можна використовувати соляний розчин, приготований самостійно. Для цього необхідно розчинити 1 ст. ложку солі в 1 літрі чистої води. Не можна обмивати уражену ділянку водою. Ця дія не допоможе вгамувати біль, тільки на час зніме свербіж.

Дитина обпеклась борщівником – перша допомога

Борщівник є дуже небезпечною і отруйною рослиною. Якщо на шкіру або слизові малюка потрапив сік рослини, необхідно викликати швидку допомогу або доставити потерпілого в медичний пункт для надання допомоги.

Після контакту з небезпечним рослиною, утворюється почервоніння. В ураженій ділянці відчувається сильний свербіж. Сік борщівника робить шкіру і слизові, в місці контакту з рослиною, вкрай чутливими до ультрафіолету. При попаданні на уражену ділянку променів сонця, шкіра і слизові покриваються величезними бульбашками, наповненими каламутною рідиною. Якщо бульбашки лопаються, утворюються глибокі рани, які довго не загоюються. Після загоєння, залишаються некрасиві шрами і рубці.

Дії батьків, якщо дитина отримала опік борщівником повинні бути наступні:

  – Заберіть малюка подалі від променів сонячного світла і небезпечної рослини.
  – Заспокойте дитину.
  – Ретельно промийте опікову поверхню мильним розчином.
  – Накладіть стерильну бинтову пов’язку.

Після опіку борщівником дуже важливо берегти малюка від сонячних променів!

Опіки ясенцем

Ясенець – красива рослина. Вона може привернути увагу цікавого малюка. Після контакту з небезпечним квіткою, на шкірі утворюються сильні опіки. Вони вимагають тривалого лікування. Після загоєння залишають негарні грубі рубці.

Основна допомога при опіках ясенця полягає в змиванні соку рослини з шкіри і слизових. Промийте місце опіку мильним розчином. Після промивання, накладіть чисту пов’язку. Зверніться до лікаря для призначення лікування.

Важливо!
Якщо дитина до 3 років отримав опік небезпечним рослиною, зверніться за консультацією до медиків в будь-яких випадках, навіть якщо поразка на ваш погляд незначно.

Після контакту з небезпечним рослиною, дайте дитині протиалергічний препарат, керуючись віком і вагою малюка. Препарати вибору для дітей до року: супрастин, фенистил, зиртек. Дітям старше 3 років, дозволені до застосування: тавегіл, діазолін, лоратодін.

Вирушаючи відпочивати на природу обов’язково візьміть з собою аптечку для надання першої допомоги!

Малюк отримав опік електричним струмом

Електричні опіки виникають в результаті контакту дитини з відкритим джерелом електричного струму. Дані опіки є найбільш небезпечними. У дуже частих випадках призводять до трагічних ситуацій.

Електротравму малюк може отримати в побуті. Найчастіше в неприємні ситуації потрапляють маленькі діти від 9 – 10 місяців до 6 – 7 років. Розетки без захисних заглушок, оголені дроти на електричних приладах, залишені без нагляду електроприлади – все це може стати причиною трагедії.

Не варто недооцінювати електричні опіки, навіть якщо видима ступінь ураження незначна і дитина знаходиться в свідомості. В обов’язковому порядку, зверніться за медичною допомогою! Потерпілий повинен знаходиться під наглядом медиків. Небезпечні ускладнення можуть розвинутись через кілька годин і привести до миттєвої смерті.

Симптоми опіку електрикою

У більшості випадків шкіра в місці безпосереднього контакту з джерелом струму обвуглюється, має блідо – жовтий колір, може покритися пухирями. При ураженні електрикою, струм проходить шлях, який називають петлею. Дитина отримує не тільки опіки на місці входу і виходу струму. Уражаються всі тканини, органи, за якими проходить свій шлях електрика. Найнебезпечнішою є петля, коли струм проходить по обидва верхнім і нижнім кінцівкам. Уражається серце і інші, життєво важливі системи.

Що повинні зробити батьки, якщо малюк отримав опік електрикою?

При опіках електрикою, дії повинні бути швидкі і обдумані.

  1. Відключити джерело струму. Вимкніть розетку електроприладу, рубильник подачі електроенергії. Якщо це неможливо, то дерев’яної або пластикової палицею, дошкою відіпхніть дитину від напруги. Не чіпайте малюка під джерелом струму – це дуже небезпечно! Бійтеся присутності води.
  2. Викличте бригаду швидкої допомоги.
  3. Якщо малюк в свідомості, заспокойте його, попросіть лежати спокійно.
  4. Якщо дитина без свідомості, перевірте пульс, наявність дихальних рухів, серцебиття. При їх відсутності, негайно приступайте до масажу серця і штучного дихання.
  5. Підкладіть під тіло валик з одягом. Голова повинна розташовуватися нижче тулуба.
  6. Огляньте постраждалу дитину. Знайдіть на тілі вхідні і вихідні опіки. Покладіть на них чисту тканину або марлеві серветки.
  7. При ураженні електрикою, госпіталізація і спостереження за дитиною строго обов’язкові!

Наші діти – веселі і пустотливі непосиди. Вони приносять багато радості і щастя в наше життя. Бережіть своїх дітей від отримання травм і опіків. Вивчайте діток обережності і безпеки. Ретельно стежте за маленькими дітьми до 5 років. При необхідності, не соромтеся звертатися за медичною допомогою.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.