Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Необхідні аналізи при вагітності. Відвідування гінеколога та УЗД

Необхідні аналізи при вагітності. Відвідування гінеколога та УЗД
Необхідні аналізи при вагітності. Відвідування гінеколога та УЗД
Отже ви встаєте на облік в жіночу консультацію. Своєчасна постановка на облік і вчасно пройдене обстеження допоможе вирішити безліч проблем, які можуть виникнути в майбутньому. Які аналізи та обстеження вам належить пройти в перебігу вагітності?

У перші відвідини лікар видасть направлення на наступні аналізи:

  1. Групу крові і резус-фактор,
  2. Клінічний аналіз крові (гемоглобін, еритроцити, лейкоцити, формула крові, тромбоцити, ШОЕ),
  3. RW (сифіліс),
  4. ВІЛ-інфекцію,
  5. HCV (гепатити В і С),
  6. Мазок з піхви, цервікального каналу (шийки матки) і уретри на флору,
  7. Аналіз калу (наявність яєць глистів)
  8. Загальний аналіз сечі.

За свідченнями здаються аналізи на урогенітальні інфекції та аналіз на гормони. Якщо виявиться, що у жінки негативний резус-фактор, а в чоловіка позитивний, то доведеться здавати кожні два тижні аналіз крові на антитіла.

Крім цього, вагітній необхідно пройти наступних фахівців: терапевта, окуліста, отоларинголога, стоматолога, а також зробити електрокардіограму (ЕКГ).

Відвідування лікаря гінеколога

Відвідувати гінеколога вагітна жінка повинна раз на два тижні. До кожного відвідування лікаря необхідно здавати загальний аналіз сечі і крові, виходячи з яких гінеколог буде оцінювати стан організму жінки.

На кожному прийомі лікар оглядає вагітну і проводить пальпацію живота (визначається розмір матки, її форма, висоту стояння дна матки, положення і кількість плодів). На більш пізніх термінах (28-30 тижнів) жінці також пропонують зробити КТГ (Кардіотокографія).

УЗД (ультразвукове дослідження)

Крім усього, протягом усього терміну вагітності, жінці необхідно пройти ряд ультразвукових досліджень.

Перше УЗД проводиться для виключення можливості позаматкової вагітності і чим раніше – тим краще (тобто при перших ознаках вагітності). На жаль не рідкісний випадок, коли плодове яйце прикріплюється не всередині матки, а в матковій трубі. При цьому будуть проявлятися всі ознаки вагітності, проте ж розвиток плоду призведе до розриву маткової труби, серйозного внутрішньої кровотечі і необхідністю термінової операції. Тому дуже важливо упевнитися в правильному розташуванні плідного яйця.

Далі УЗД буде проводитися обов’язково (воно є скринінговим) у строках:

 • 12 тиждень14 тижні. Лікар виключає грубі анатомічний вади розвитку і визначає показники, які дозволяють припустити наявність хромосомної патології.
 • 20 тиждень24 тижні. Потрійний тест – включає аналіз ембріоспеціфічних білків: альфа-фетопротеїна (АФП), хоріонічний гонадотропін (ХГЛ), вільний (некон’югований) естріол.

Лікар оцінює розвиток плоду і проводить детальну оцінку анатомічних структур для виключення або виявлення у нього вад розвитку. Так само на цьому терміні необхідно оцінити стан плаценти, визначити її локалізацію, оцінити кількість навколоплідних вод.

 • 30 тиждень34 тижні. Лікар дивиться на темп росту плода, уточнює стан систем життєзабезпечення (серце, плацента, пуповина, навколоплідні води).

У разі обвиття пуповиною ультразвукове дослідження може бути доповнено допплерометрией, це дослідження дає можливість оцінити кровоток в артерії пуповини, в маткових артеріях, в судинах головного мозку плода.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.