Необхідні аналізи при вагітності. Відвідування гінеколога та УЗД

Необхідні аналізи при вагітності. Відвідування гінеколога та УЗД
Необхідні аналізи при вагітності. Відвідування гінеколога та УЗД
Отже ви встаєте на облік в жіночу консультацію. Своєчасна постановка на облік і вчасно пройдене обстеження допоможе вирішити безліч проблем, які можуть виникнути в майбутньому. Які аналізи та обстеження вам належить пройти в перебігу вагітності?

У перші відвідини лікар видасть направлення на наступні аналізи:

  1. Групу крові і резус-фактор,
  2. Клінічний аналіз крові (гемоглобін, еритроцити, лейкоцити, формула крові, тромбоцити, ШОЕ),
  3. RW (сифіліс),
  4. ВІЛ-інфекцію,
  5. HCV (гепатити В і С),
  6. Мазок з піхви, цервікального каналу (шийки матки) і уретри на флору,
  7. Аналіз калу (наявність яєць глистів)
  8. Загальний аналіз сечі.

За свідченнями здаються аналізи на урогенітальні інфекції та аналіз на гормони. Якщо виявиться, що у жінки негативний резус-фактор, а в чоловіка позитивний, то доведеться здавати кожні два тижні аналіз крові на антитіла.

Крім цього, вагітній необхідно пройти наступних фахівців: терапевта, окуліста, отоларинголога, стоматолога, а також зробити електрокардіограму (ЕКГ).

Відвідування лікаря гінеколога

Відвідувати гінеколога вагітна жінка повинна раз на два тижні. До кожного відвідування лікаря необхідно здавати загальний аналіз сечі і крові, виходячи з яких гінеколог буде оцінювати стан організму жінки.

На кожному прийомі лікар оглядає вагітну і проводить пальпацію живота (визначається розмір матки, її форма, висоту стояння дна матки, положення і кількість плодів). На більш пізніх термінах (28-30 тижнів) жінці також пропонують зробити КТГ (Кардіотокографія).

УЗД (ультразвукове дослідження)

Крім усього, протягом усього терміну вагітності, жінці необхідно пройти ряд ультразвукових досліджень.

Перше УЗД проводиться для виключення можливості позаматкової вагітності і чим раніше – тим краще (тобто при перших ознаках вагітності). На жаль не рідкісний випадок, коли плодове яйце прикріплюється не всередині матки, а в матковій трубі. При цьому будуть проявлятися всі ознаки вагітності, проте ж розвиток плоду призведе до розриву маткової труби, серйозного внутрішньої кровотечі і необхідністю термінової операції. Тому дуже важливо упевнитися в правильному розташуванні плідного яйця.

Далі УЗД буде проводитися обов’язково (воно є скринінговим) у строках:

 • 12 тиждень14 тижні. Лікар виключає грубі анатомічний вади розвитку і визначає показники, які дозволяють припустити наявність хромосомної патології.
 • 20 тиждень24 тижні. Потрійний тест – включає аналіз ембріоспеціфічних білків: альфа-фетопротеїна (АФП), хоріонічний гонадотропін (ХГЛ), вільний (некон’югований) естріол.

Лікар оцінює розвиток плоду і проводить детальну оцінку анатомічних структур для виключення або виявлення у нього вад розвитку. Так само на цьому терміні необхідно оцінити стан плаценти, визначити її локалізацію, оцінити кількість навколоплідних вод.

 • 30 тиждень34 тижні. Лікар дивиться на темп росту плода, уточнює стан систем життєзабезпечення (серце, плацента, пуповина, навколоплідні води).

У разі обвиття пуповиною ультразвукове дослідження може бути доповнено допплерометрией, це дослідження дає можливість оцінити кровоток в артерії пуповини, в маткових артеріях, в судинах головного мозку плода.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.