Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Народні традиції святкування першого Дня народження малюка

Народні традиції святкування першого Дня народження малюка
Народні традиції святкування першого Дня народження малюка
Перший День народження малюка є одним із найважливіших свят для всієї родини. Перш за все це особливе свято саме для батьків, а не для дитини, адже вона навряд чи щось запам’ятає. Важливо врахувати, що Ваше маленьке чадо може швидко втомитися від гамірного святкування, тому ми рекомендуємо організувати все так, щоб не порушувався звичний розпорядок для малюка (сон, харчування).

На перше свято дитини не варто запрошувати надто багато людей, аби не налякати крихітку надмірною увагою з боку запрошених. Найкраще, щоб на святкуванні були найближчі й рідні люди, до яких малюк уже встиг звикнути. Згідно українських народних традицій, особлива роль на такому дійстві належить хрещеним батькам.

Пострижини

Звичай вистригати хрестик на голові дитини має язичницьке коріння, адже хрест (тільки рівносторонній) є символом Сонця-Бога. А овеча шкура символізує світ Велеса – достатку і захисту від магічних сил.

Традиційно до року дитя не стригли (за винятком кількох пасем волосся під-час хрещення), або ж у перший місяць від народження, як знак прилучення дитини до роду. Коли малюку виповнюється рік, Пострижини являються своєрідним обрядом ініціації, що символізує перехід малюка до нового соціального статусу.

Таке дійство проводиться до заходу сонця. Згідно народних обрядів, дитину саджають на розстеленому кожусі вовною доверху, а обряд Пострижин виконує кум: вистригає трохи волосся з чотирьох сторін; спереду, ззаду та з обох боків біля вух. Ножиці для такої справи слід брати нові. Батько на кожуха та під нього кидає трохи грошей, щоб дитина була багата й щаслива. Важливо під кожуха сипнути жменю жита, як знак нерозривності з родом і на довге життя.

Острижене волосся не можна викидати. За з повір’ям, волосся підбиралося птахами для будівництва гнізд, через що у дитини боліла голова. Острижені пасма зазвичай залишаються на пам’ять.

Дівочий різновид пострижин — це обряд заплітання, урочисте плетення навхрест перших кісок. Для цього ритуалу батьки запрошують хрещену матір, яку після виконання обряду обдаровують.

Ворожіння

У перший День народження батьки можуть поворожити на майбутнє своєї дитини. Для цього перед малюком розкладають різні символічні предмети. Згідно з народними уявленнями, у цей день перед дитям відкривається його доля. Що воно обере, те й стане його шляхом.

Традиційно на кожух перед малям викладали:

  • Книга – символ мудрості. Варто вже задуматися над умовами вступу до Гарвардського університету.
  • Гроші – символ багатства. Можливо, ваш малюк буде успішним бізнесменом, або ж очолить Міжнародний Валютний Фонд.
  • Молоток – майстер на всі руки. Вітаємо! Якщо Ваша дитина обрала молоток, чи інший інструмент, не сумнівайтеся – у Вас росте справжній помічник.
  • Обручка – щасливий шлюб. Дітки, які обирають обручку, створюють у майбутньому міцні сім’ї.
  • Ручка – талант добре говорити та писати. Можливо, Ваш малюк стане скрупульозним чиновником, або ж отримає Пулітцерівську премію.
  • Клубок ниток – не лише символ жіночої хазяйновитості, а й може означати довге життя.
  • Гральні карти – азартність і легка трата грошей. А, може, він стане офіцером?
  • Музичний інструмент чи фарби – тяга до мистецтва. Починайте придивлятися місце для фортепіано, або слідкуйте за шпалерами, – можливо на них скоро з’являться унікальні приклади наскельного живопису.
  • Лялька – успіх у протилежної статі.
  • Пелюшки або підгузок – до великої родини. Не дарма ж бажають «діточок, як на небі зірочок».

Насправді реквізит для такого ворожіння може бути найрізноманітнішим. Все залежить від фантазії батьків і вміння трактувати знаки. Єдиною порадою тут може бути те, що коли дуже серйозно ставитися до таких ворожінь, слід подумати, чи варто класти перед дитиною предмети з негативним значенням (пляшка, карти і т.д.).

Дорогі батьки, пам’ятайте, що перший День народження малюка – саме Ваше свято. Проведіть його достойно, щоб через роки ділитися теплими спогадами про цю важливу подію. І нехай Ваше маленьке чудо росте здоровим, щасливим і радує Вас новими успіхами у житті!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.