Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Медикаментозний аборт: препарати для переривання вагітності та принципи їх дії

Медикаментозний аборт: препарати для переривання вагітності та принципи їх дії
Медикаментозний аборт: препарати для переривання вагітності та принципи їх дії
Медикаментозний аборт – спосіб переривання вагітності за допомогою фармакологічних препаратів. Медикаментозно спровокований викидень має ряд переваг перед хірургічним методом переривання вагітності, після якого часто жінки стають безплідними внаслідок запальних ускладнень порожнини матки і закупорки маткових труб. Медикаментозний аборт не супроводжується механічним впливом на внутрішній шар матки. Після прийняття препарату зміна гормонального фону призводить до відшарування плодового яйця і виведенню його природним шляхом з кров’яними виділеннями.

Для переривання вагітності використовуються такі групи препаратів:

    • Інгібітори синтезу прогестерону.
    • Синтетичні аналоги простагландинів.
    • Цитостатичні препарати.
    • Антіпрогестіни.

Інгібітори синтезу прогестерону

Препарати цієї групи пригнічують синтез попередників гормону вагітності і самого прогестерону. У результаті цього прогестеронна недостатність є першопричиною переривання вагітності. Представником цієї групи препаратів є Епостан.

Антіпрогестіни

Антіпрогестіни діють за принципом конкурентних прогестеронових аналогів. Стероїдні речовини зв’язуються з рецепторами прогестерону, тим самим блокуючи доступ прогестерону до клітин-мішеней. Також антіпрогестіни здатні зменшувати концентрацію прогестерону і ХГТ в крові. У результаті цього через недостатність прогестерону плодове яйце відшаровується і виводиться назовні.

Міфепристон (Міфоліан, Міфегин, Пенкрофтон) – найбільш відомий препарат групи антипрогестинів. Він успішно використовується для переривання вагітності в терміні до 6 тижнів. Медикаментозний аборт міфепристоном проводиться тільки в поєднанні з аналогами простагландинів.

Синтетичні аналоги простагландинів

Механізм дії аналогів простагландинів полягає в посиленні скоротливої здатності матки. Таким чином, викидень відбувається за рахунок виштовхування плодового яйця і відшарування хоріона. Ефективним даний метод переривання вагітності вважається тільки в перші 42 дні вагітності.

Представниками цієї групи є Міролют, Мізопростол. Дія цих препаратів по силі можна порівняти з дією окситоцину, який здатний викликати потужне скорочення м’язових волокон матки.

Цитостатичні препарати

Дія цитостатиків спрямована на блокування поділу клітин ембріона, тим самим викликаючи його загибель. Переривання вагітності тільки за допомогою цитостатиків – тривалий процес, який може тривати кілька тижнів.Тому рекомендується використовувати препарати цієї групи в комплексі з іншими препаратами для медикаментозного аборту.

Метотрексат – найбільш відомий препарат групи цитостатиків, який використовуються в гінекології.

Якщо жінка зважилася на аборт, то не варто приймати препарати, призначені для медикаментозного переривання вагітності самостійно, оскільки безконтрольне використання фармакологічних засобів може стати причиною масивної кровотечі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.