Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Кропив’янка і Набряк Квінке у вагітних

Кропив'янка і Набряк Квінке у вагітних
Кропив’янка і Набряк Квінке у вагітних
Під час вагітності, як і в будь який інший час, алергія може мати хронічний перебіг, а може проявитися в гострій формі, причому раптово і вперше. До таких гострих проявів можна віднести кропив’янку та набряк Квінке.

Що таке кропив’янка

Кропив’янка – це захворювання алергічної етіології. Через контакту алергену з організмом в кров викидається велика кількість гістаміну. Судини розширюються, проникність судинних стінок збільшується. Основні клінічні прояви зачіпають шкіру і слизові оболонки. Шкірні прояви дуже нагадують реакцію шкіри на опік кропивою, звідси і назва.

Симптоми кропив’янки

  – На шкірі раптово з’являються висипання у вигляді яскраво-рожевих або червоних плям неправильної форми. Висип злегка ущільнений, піднятий над шкірою. Плями можуть зливатися, утворюючи великі пухирі. Іноді в процес втягуються слизові оболонки.
  – Шкіряний свербіж. Іноді спостерігається висип, що не супроводжується сверблячкою або просто свербіж шкіри без яскравих висипань.
  – При легкій і середній формі алергічної кропив’янки може спостерігатися невеликий набряк губ і закладеність носа.
Висипання при кропивниці
Висипання при кропивниці

Висипання при кропивниці безболісні. Триває гостра алергічна кропив’янка від 1 дня до 6 тижнів. Плями зникають під дією лікування або спонтанно, не залишаючи після себе пігментації, лущення та інших залишкових явищ.

Чому у вагітних з’являється кропивниця

Алергічна кропив’янка з’являється завжди після контакту організму з алергеном. Інша справа, що під час вагітності унаслідок зміни імунітету і гормонального статусу жінки навіть звичні і відомі продукти і речовини можуть перетворитися на алерген. А пробувати екзотичні або раніше невживані продукти під час вагітності взагалі не варто, так як вони легко можуть викликати появу кропив’янки.

З іншого боку, підвищений рівень кортизолу в крові жінки, яка чекає на дитину, дозволяє сподіватися, що все ж більшість шкідливих речовин, здатних викликати алергічну кропив’янку у вагітних будуть нейтралізовані ще на етапі потрапляння в організм.

Набряк Квінке

Набряк Квінке – важка, яскраво виражена алергічна реакція, до якої залучаються глибокі шари шкіри і підшкірно-жирової клітковини. Переважним симптомом при цьому захворюванні є великі глибокі набряки. Може супроводжуватися кропив’янкою.

Набряк Квінке
Набряк Квінке

Основний симптом – швидкий набряк підшкірно-жирової клітковини. Найчастіше локалізується на обличчі і шиї, також набряки можуть з’являтися на долонях і стопах. У процес втягуються не тільки глибокі шари шкіри, але і слизові оболонки носоглотки, гортані, верхніх дихальних шляхів.

Набряк дуже швидко росте, шкіра в місці набряку бліда, іноді болюча, відзначається сильний свербіж шкіри. Якщо не надати негайну лікарську допомогу, то може наступити напад бронхіальної астми або навіть асфіксія.

Що може викликати кропивницю або набряк Квінке

Залежно від індивідуальних особливостей людини, від її схильності до алергії на той чи інший подразник, алергеном може стати що завгодно. Але найбільш часто кропив’янку та набряк Квінке викликають наступні алергени:

  – Укуси комах. Найбільш небезпечний укус бджоли, оси або джмеля.
  Лікарські препарати, особливо антибіотики пеніцилінової групи, місцеві анестетики, вакцини.
  – Харчові продукти. Особливо «відзначилися» молоко, мед, морепродукти, горіхи, білок курячого яйця, сири, морська риба, прянощі і приправи, шоколад.
  -Побутовий та вуличний пил, пиловий кліщ.
  -Пилок квітучих рослин.
  -Шерсть домашніх тварин, таргани.
  – Побутова хімія. Пральні порошки, миючі засоби, кондиціонери, ополіскувачі, шампуні – чим концентрований засіб, чим більш яскраво виражений запах і колір, тим більше ризик того, що може бути алергія на контакт з цим засобом.
  – Косметика і парфумерія, креми, фарби для волосся.
  – Хімічні сполуки, що застосовуються для обробки сільгосппродукції, одягу, лакофарбова продукція.

Кропивниця може виникати під впливом холоду, води, сонячних променів, механічного тертя.

Лікування кропив’янки та набряку Квінке

Як і при всіх основних захворюваннях, лікування кропив’янки та набряку Квінке базується на трьох принципах:

  – Припинення контакту з алергеном;
  – Антигістамінне лікування;
  – Симптоматична терапія.

Під час вагітності необхідно з обережністю застосовувати лікарські препарати, з антигістамінних допустимо використовувати при вагітності Кларитин, Зіртек, L-цет. Для зниження проникності судин використовують кальцію глюконат всередину або у вигляді внутрішньовенних ін’єкцій. Хороший ефект надає разове введення Преднізолону або Дексаметазону.

При набряку Квінке необхідна негайна лікарська допомога, так як швидко наростаючий набряк може призвести до задухи і асфіксії. В якості препаратів невідкладної допомоги використовують преднізолон, кальцію глюконат і еуфілін. Всі вводиться внутрішньовенно. Вибір цих препаратів заснований на їх швидкодії та ефективності, при цьому користь для матері істотно перевищує можливі ризики для плода.1 коментар

 1. Каріна

  Доброго вечора в мене кропивянка чухається просто нестерпно я вагітна була в лікаря сказав приймати лоратидин може ви щось порекомендуете)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.