Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Кризи у дітей першого року життя

Кризи у дітей першого року життя
Кризи у дітей першого року життя
Найважчий і найголовніший рік для кожної людини – перший після народження. У цей період набувається безліч життєво необхідних навичок і вмінь. Кожна з них – важлива віха в розвитку, яка відзначається кризою. Так психологи називають період, що характеризується конфліктністю, психологічної нестійкістю і суперечливістю. На думку вчених, за перші дванадцять місяців життя маленький чоловічок стикається з вісьмома такими періодами.

Коли чекати кризи?

Кризи першого року обумовлені тим, що малюк відкриває для себе незнайомий світ і визначає в ньому своє місце. Саме тому всі вони пов’язані з новими досягненнями дитини. «Небезпечними» періодами, що характеризуються підвищеним занепокоєнням, поганим сном і апетитом, прагненням перебувати тільки з мамою, можна вважати такий вік:

  1. Один місяць. З’являється можливість утримувати голівку, що розширює можливості малюка. Тепер йому потрібно більше інформації у вигляді нових предметів, картинок і т.п.
  2. Два місяці. Дитина починає розділяти себе і навколишній світ. Вчиться керувати власними м’язами. Вроджені рефлекси зникають і замінюються усвідомленою діяльністю.
  3. Три місяці. Малюк вчиться спостерігати за рухомими предметами, тягнутися за іграшкою і вдосконалює свої фізичні навички.
  4. П’ять місяців. З’являється вміння проводити різні маніпуляції з предметами. Дитина вчиться співвідносити те, що бачить з виробленими нею самою діями.
  5. Шістьсім місяців. Усвідомлення відстані і спроби його самостійного подолання. Малюк може тягнутися за недоступним предметом і, прагнучи його дістати, перевертатися і намагатися повзти.
  6. Дев’ять місяців. Початок самостійного пересування і більш активного пізнання світу. Дитина починає розподіляти поняття за категоріями.
  7. Одинадцять місяців. Малюк здатний утримувати в увазі відразу кілька подій, а крім того усвідомлює їх послідовність. Він робить висновки, що одна певна дія призведе до іншої.
  8. Дванадцять-вісімнадцять місяців. Самостійне активне дослідження навколишнього світу. Прояви власного бажання чи небажання, спроби протесту і вираження свого ставлення до оточуючих.

Всі діти різні і у кожного з них «небезпечні» періоди можуть протікати з різною інтенсивністю. Однак останній, який прийнято називати кризою першого року життя, завжди проходить яскраво. Його суть в протиріччі, яке характеризується з одного боку відчайдушним прагненням усвідомило себе окремою особистістю дитини до самостійності. З іншого – його розумінням власної залежності від допомоги та оцінки дорослого.

Як подолати важкий період?

  1. Забезпечте малюкові поле самостійної діяльності. Дайте йому можливість багато рухатися і вивчати різні предмети. Створіть йому максимально різноманітне розвиваюче середовище.
  2. Дотримуйтесь режиму дня. Дитина, що живе за розпорядком, більш здорова і психічно урівноважена.
  3. Дозволяйте проявляти самостійність. Заохочуйте навіть невеликі результати. Якщо завдання непосильне, запропонуйте свою допомогу.
  4. Вчіться розуміти і озвучувати прохання дитини. Виконуйте їх або доступно пояснюйте причину, по якій це зробити неможливо.
  5. Приберіть предмети, не призначені для малюка, тим самим заборон буде менше. Забезпечте його безпеку і намагайтеся не обмежувати пізнавальну активність.
  6. Поважайте особистість дитини і показуйте їй це.
  7. Не змушуйте робити що-небудь силою. Спробуйте відвернути або зацікавити грою, в якій улюблена іграшка буде робити все разом з ним.
  8. Грамотно побудуйте систему правил і заборон. Але не зловживайте останніми.

І найголовніше: любіть свого малюка. Частіше показуйте йому це. Цілуйте, обіймайте, ласкаво називайте по імені і приязно розмовляйте з ним. Це життєва необхідність кожної дитини, незважаючи на прагнення до незалежності і самостійності. Ніколи не порівнюйте його ні з ким. Він – особистість із власним темпом розвитку і всьому навчиться в свій час. Навчіться діяти разом зі своєю дитиною, а не за нього і тоді ніякі труднощі першого року життя будуть не страшні.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.