Кому належить виплачувати декретні в Україні?

Кому належить виплачувати декретні в Україні?
Кому належить виплачувати декретні в Україні?
Українське законодавство вагітним і вже народившим жінкам передбачає кілька видів допомоги. Дуже часто їх плутають між собою, вважаючи, що всі ці види об’єднані однією виплатою і мають назву «декретна». Але це не так. Декретна допомога – це всього лише одна з кількох, що виплачується, між іншим, раніше решти – як тільки жінка йде в декрет. Всі тонкощі про порядок їх оформлення, нарахування та виплати ви можете дізнатися з цієї статті.

За своєю суттю допомога по вагітності та пологах, яку також називають «декретними», є компенсацією заробітної плати. Саме тому вони виплачуються тільки тим жінкам, які працюють за трудовим договором, і пішли у відпустку по вагітності та пологах.

Як здійснюється виплата декретних в Україні?

Декретні виплати виплачуються жінкам з моменту їх виходу у відпустку по вагітності та пологах. Згідно ст. 179 Кодексу законів про працю Украïни вона в звичайних випадках становить 126 днів або 140 – у разі ускладнення після пологів або народження 2 дітей. Саме за цей час і нараховуються декретні. Виплачуються вони один раз загальною сумою в найкоротші терміни після того, було надано документальне підтвердження терміну вагітності і написано заяву про надання відпустки.

Який розмір декретних виплат на Україні?

Законом єдиний розмір цієї допомоги не встановлений. Згідно ст. 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вона виплачується в розмірі 100% середньої заробітної плати застрахованої особи (тобто вагітної жінки) і не залежить від страхового стажу.

Постанова КМУ № 1266 від 26.09.2001 року затвердила порядок, згідно з яким проводиться розрахунок суми декретних виплат. Вираховувати її слід на підставі останніх 12 місяців трудових відносин, а точніше – слід розрахувати середню зарплату за ці 12 місяців. Коли розмір середньої заробітної плати буде отриманий, його необхідно помножити на кількість днів відпустки – 126 або 140. У підсумку отримана цифра буде дорівнювати загальній сумі декретних виплат.

Чи може змінитися розмір виплат і від чого він залежить?

Розмір допомоги розраховується на момент її виплати. Українське законодавство не передбачає можливість її перерахунку. Скільки вам нарахували – стільки вам і виплатять, і оскільки виплата ця одноразова, то різні фактори, наприклад, інфляція, підвищення або пониження прожиткового мінімуму / мінімальної заробітної плати, не впливатимуть на зміну її розміру в подальшому.

Єдино, від чого залежить розмір декретних, – це середня заробітна плата за попередні 12 місяців. Але так як в майбутньому вона ніяк не зможе змінитися, відповідно, внесення коригувань в розмір декретних виплат не представляється можливим.

Хто буде виплачувати?

Багатьох майбутніх матусь турбує таке питання: чи зможе директор виплатити декретні, якщо в їхній компанії настали не найкращі часи? Чи працюєте ви у приватника або в державній установі – декретні вам будуть виплачені в повному обсязі. А все тому, що кошти для їх виплати нараховуються Фондом соціального страхування України (ст. 34 ЗК «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»). На роботодавців покладається лише обов’язок з оформлення заявки та підготовки необхідних документів, які спрямовуються до Фонду.

Які документи знадобляться і куди їх подавати?

Все, що необхідно надати вагітній працівниці для отримання декретної допомоги, – це лікарняний лист або лист непрацездатності. Він видається в лікарні лікарем, у якого спостерігається жінка, на 30-му тижні вагітності на термін 126 днів. Вже надалі – після пологів – він може бути продовжений ще на 2 тижні, якщо буде відповідний висновок лікаря.

У багатьох ресурсах можна ще прочитати, що потрібно писати заяву. Це не зовсім вірно, тому що заява пишеться на надання відпустки по вагітності та пологах, а не на отримання допомоги. Перше, дійсно, пишеться в обов’язковому порядку, а от окремого другого – для отримання декретних виплат – писати не потрібно.

Далі клопоти щодо подальшого оформлення допомоги лягають на роботодавця.
Лікарняний лист слід віднести в бухгалтерію за місцем роботи або роботодавцю (якщо бухгалтерії немає).

Якщо жінка не йде у відпустку, чи надають їй декретні?

У ст. 179 Кодексу законів про працю йдеться про оплачувану відпустку, в яку може піти вагітна жінка. Тобто мається на увазі, що відпустка по вагітності та пологах оплачується у вигляді допомоги по вагітності та пологах. Вона за своєю природою є компенсаційною виплатою, яка замінює собою заробітну плату. Якщо жінка не пішла у відпустку, а продовжує працювати в звичайному режимі, значить вона, як і раніше, отримує тільки лише заробітну плату без різних доплат.

Простіше кажучи – вагітна жінка отримує або зарплату, або допомогу. Разом вони не підсумовуються, якщо трудова діяльність триває аж до моменту пологів і відразу після них.

З огляду на це, виходить, що в матеріальному аспекті працівниця нічого не втрачає, якщо піде в декрет. А тому чи варто перевантажувати себе перед такою відповідальною подією у вашому житті і житті майбутнього малюка?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.