Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Кесареве – Кесарів розтин – пологи

Кесареве - Кесарів розтин - пологи
Кесареве – Кесарів розтин – пологи
Адже ось як зручно. Ні болів, ні страждань в першому періоді, ні напружень в потугах. І для малюка добре – не травмується при просуванні по родових шляхах. А якщо ще й плановий кесарів розтин, то можна вибрати день, коли малюк з’явиться на світ. Ну, звичайно, з дозволу лікаря. Ну, а те, що негарний шрам на животі залишиться, так, по-перше, він буде внизу, над лобком, і під трусиками його зовсім не помітно. А по-друге, це зовсім невелика плата за такий зручний і безболісний метод народження, як кесарів розтин.

Кесарів: які свідчення?

Було б наївно вважати, що оперативне розродження робиться направо і наліво. Як для будь-якого хірургічного втручання, для кесаревого розтину існують певні показання. Наприклад, при деяких станах і хворобах матері, коли вагітність загрожує життю жінки, необхідно припинити її незалежно від терміну. Відмінно, якщо термін вагітності буде більше 36 тижнів, коли плід вже практично доношений.

Причинами для оперативного вилучення плоду можуть послужити наступні фактори:

  – Важкі серцеві захворювання, коли серце не справляється з навантаженням, що може стати причиною смерті жінки;

  Кровотеча, що виникла при повному передлежанні плаценти або при передчасному її відшаруванні при нормальному розташуванні;

  – Зміни кісток таза після травм або хвороб, що призводять до різкого звуження родових шляхів;

  Еклампсія або важкий гестоз, що приводить до порушення кровообігу між матір’ю і плодом, і загрозливий життя обох;

  – Виражене страждання плода, коли він перестає отримувати кисень через кров матері;

  – Загрозливий розрив стінки плодовмістилища через старий рубець;

  – Неправильне передлежання плоду в матці по типу тазового або поперечного положення;

  – Виражена міопія з ризиком відшарування сітківки і загрозою втрати зору.

Це тільки частина показань для проведення операції. Вже з них стає зрозуміло, що для операції кесаревого розтину обов’язково потрібні причини. За примхою жінки операція кесаревого розтину не проводиться.

Кесарів: яка методика?

Методика оперативних пологів відпрацьована до дрібниць. Переважний вид знеболювання – спинномозкова анестезія. При цьому методі жінка перебуває у свідомості, і може брати участь у родовому акті, особливо на етапі народження малюка. Розріз шкіри проводиться над лобком. Там же розтинають плодовмістилище. Дитина витягується з нього, потім видаляється послід. І матка пошарово вшивається. В кінці операції накладаються шви на шкіру. Для досвідченого акушера, особливо при екстреній ситуації, коли плід не отримує кисень і час іде на хвилини, достатньо 5-10 хвилин від моменту розрізу шкіри до вилучення плоду.

Кесарів: коли не можна робити операцію?

Якщо є показання, то, значить, будуть і протипоказання. Не можна виконувати операцію при наступних станах:

  – Будь-які гострі інфекційно-запальні хвороби в організмі жінки;

  – Підвищення температури тіла жінки в пологах вище, ніж 37.5 градусів;

  – Великий проміжок часу після відходження навколоплідних вод;

  – Абсолютно несприятливий стан плода (внутрішньоутробна смерть, виражені каліцтва).

Кесарів: які ускладнення?

Слід розуміти, що як і після будь-якої хірургічної операції, найближчим часом після кесаревого розтину можуть бути ускладнення, передбачити які часом практично неможливо. Нажаль, ці ускладнення можуть бути смертельно небезпечними, як, наприклад, емболія навколоплідними водами. Однак значно частіше виникають:

1. Гнійно-септичні ускладнення

Це може бути просте запалення всередині матки, викликане інфікуванням її внутрішньої поверхні. Можливе попадання інфекції в черевну порожнину, що призведе до перитоніту. За певних умов інфекція може стати причиною септичного стану, що загрожує життю породіллі.

2. Кровотеча

Будь-яка крововтрата для післяпологової жінки небажана. Ну, а виражена кровотеча може стати причиною для екстреної операції з видалення матки, тому що по-іншому зупинити кров не вдається.

3. Тромбоемболія

Вагітність – це тромбофілічний стан, а операція на цьому тлі в рази збільшує ризик утворення тромбу у великій судині, що може призвести до її закупорці і порушення кровотоку.

Після оперативних пологів можуть бути наслідки, які в якійсь мірі вплинуть на подальшу репродуктивну функцію жінки. До них відносяться:

  – Наявність рубця на матці, що практично гарантує проведення кесаревого розтину при наступних пологах;

  – Зміни внутрішньої поверхні матки, що може стати причиною вторинного безпліддя або патологічної плацентації при наступній вагітності;

  – Підвищення ризику виникнення і розвитку гінекологічних хвороб, зокрема, ендометріозу матки.

Оперативне народження дитини застосовується в сучасному акушерстві все частіше. Практично кожна четверта вагітна жінка родорозрождується шляхом кесаревого розтину. Як правило, це пояснюється прагненням акушерів зберегти життя матері та її дитині. Однак це не настільки нешкідлива операція, щоб застосовувати її без показань. Використана правильно і до місця, вмілим думаючим лікарем, операція кесаревого розтину гарантує жінці збереження її здоров’я та народження здорового малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.