Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Гостре, смажене, копчене, кисле і консервоване їсти вагітним?

Гостре, смажене, копчене, кисле і консервоване їсти вагітним?
Гостре, смажене, копчене, кисле і консервоване їсти вагітним?
Вагітність – особливий період у житті жінки. Очікування малюка дуже хвилююче і вимагає максимальної відповідальності від майбутньої мами. Кожен день важливо проводити з користю, з турботою про здоров’я, саме в цьому випадку шанси народити на світ абсолютно здорову дитину максимальні.

Очевидно, що від того, що мама їсть, залежить здоров’я майбутнього малюка. Харчування вагітної жінки – абсолютно особлива тема. Тут немає зайвих нюансів, кожна деталь має значення. Саме тому кожна майбутня мама повинна абсолютно точно уявляти, що можна їсти, що небажано, а що не можна зовсім! Давайте розберемося, як ставитися до деяких груп продуктів.

Чи можна вагітним гаряче?

Для того, щоб точно відповісти на це питання, давайте згадаємо про те, з якими проблемами жінка стикається під час вагітності. Ні для кого не секрет, що майбутніх мам часто турбує печія, особливо в другій половині вагітності. Це пов’язано зі зростаючою маткою. У такій ситуації вживати гарячу їжу або пиття абсолютно протипоказано. При проходженні через стравохід гаряче пошкоджує слизову ще сильніше, і печія стає частіше й інтенсивніше. Звичайно, і абсолютно холодна їжа не піде на користь (наприклад, морозиво). Тут важлива золота середина. Оптимальним варіантом буде вживати їжу в теплому вигляді. З сильно гарячим варто бути обережною, особливо якщо у вас є проблеми з шлунково-кишковим трактом. Часте вживання гарячого може спровокувати загострення хронічних захворювань органів травлення. Якщо у Вас буває печія хоча б іноді, від гарячої їжі варто відмовитися зовсім.

Чи можна вагітним гостре?

Однозначно гостре – ніяк не можна вважати для вагітних корисною їжею з наступних причин. По-перше, гостре легко може спровокувати загострення хронічного гастриту та інших хвороб шлунка. А, як відомо, приймати лікарські препарати вагітним не можна. Так що це може сильно вплинути на самопочуття жінки. По-друге, гострі страви розпалюють апетит, і є ризик з’їсти значно більше. Також гостра їжа сприяє посиленому газоутворення, а це може навіть провокувати загрозу переривання вагітності. Зайві кілограми і хворий шлунок нам не потрібен, тому гострого намагаємося уникати. З іншого боку, якщо у вас нормальна надбавка ваги, немає і не було проблем з шлунково-кишковим трактом, то іноді 1-2 рази на тиждень ви можете дозволити собі трохи гострого.

Чи можна вагітним копчене?

Абсолютно всі копчені продукти – і м’ясо і риба не є корисними, тому що містять в собі масу шкідливих речовин, що може негативно вплинути на плід. Ці речовини потрапляють в них саме під час процедури копчення. Вони являють собою суміш різних органічних сполук, багато з яких викликають рак! Висновок однозначний – вагітним і годуючим мамам категорично не можна вживати копчене ні в якій кількості! Якщо розглянути продукти холодного копчення, то в них криється ще одна загроза. Через слабку температурної обробки є ризик заразитися, наприклад, описторхозом або іншими паразитами. Ті ж продукти корисно буде вживати приготованими на пару або у відварному вигляді.

Чи можна вагітним смажене?

На жаль, смажена їжа також не є корисною з наступних причин. По-перше, вона легко може спровокувати загострення хронічних захворювань органів травлення. Якщо вас періодично мучила печія, після вживання смаженого вона стане частіше і сильніше. По-друге, ця їжа містить канцерогени, тобто речовини, що викликають рак. По-третє, енергетична цінність смажених продуктів куди вище, ніж у їхніх “відварних” братів. Зайва вага не змусить себе довго чекати. З іншого боку іноді так хочеться побалувати себе чимось смачним. Якщо Ви не випробовується проблем з травленням, не маєте зайвої ваги, то, мабуть, раз на 1-2 тижні можна і побалувати себе невеликою порцією смаженого! Але тільки трохи!

Чи можна вагітним консервоване?

Щоб зрозуміти чи можна даний конкретний продукт саме вам, давайте розберемося в такому способі зберігання їжі, як консервація. В даний час способів консервації дуже багато, тому в кожному конкретному випадку звертайте увагу на склад. Інгредієнти завжди перераховані в порядку убування їх масової частки. Головна небезпека для майбутньої мами в консервованих продуктах – це наявність солі і великої кількість харчових консервантів. Саме вони допомагають продукту зберігається довго. Якщо під час вагітності вас турбують набряки або гінеколог порадив повністю обмежити вживання солі, то консервовані продукти, що містять сіль, вам не можна зовсім! Інша справа консерванти, що містяться в них. Як правило вони не мають тератогенну дію (не викликають аномалії розвитку плода) і отже явної шкоди не завдають. Якщо вагітність протікає нормально, немає набряків, то іноді вжити баночку, наприклад, консервованої горбуші можна, але не дуже часто, не більше 1 банки на тиждень. Сучасні консерви часто навіть не містять в собі ні солі, ні консервантів. Вони абсолютно безпечні і можуть вживатися без обмежень.

Чи можна вагітним кисле?

Самі по собі кислі продукти не несуть якоїсь шкоди майбутній мамі або її малюкові. Часто на тлі гормональних змін знижується кислотність шлункового соку, і кислі продукти можуть навіть допомогти травленню. Найчастіше це буває в першому триместрі вагітності. У даній ситуації ніяких обмежень немає. Але буває і навпаки. Підвищена кислотність є протипоказанням до вживання під час вагітності кислих продуктів. Якщо вас турбує печія, кисла відрижка, болі в шлунку, значить від кислих продуктів варто відмовитися зовсім. Дуже часто кислі продукти зовсім здаються нам кислими. Наприклад, зрілий апельсин на смак кислим майже не відчувається, але містить у своєму складі багато фруктових кислот. Звичайно, в апельсинах їх куди менше, ніж у лимоні, але все одно варто бути обережними. Уважно варто поставитися і до такого консерванту, як лимонна кислота. Її додають в багато продуктів харчування. Часте вживання яких легко спровокує печію і біль у шлунку. Не зловживайте кислим під час вагітності, але 2-4 зрілих апельсина підуть на користь вам і вашому малюкові!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.