Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Геморой і вагітність

Геморой і вагітність
Геморой і вагітність
Багато майбутніх мам сприймають геморой, сильну нудоту і блювоту, набряки і деякі інші ознаки не зовсім нормального протікання вагітності, а як закономірну і невід’ємну частину свого становища. Особливо це стосується геморою, так як жінки просто соромляться поділитися проблемою зі своїм лікарем. А робити це необхідно – кваліфіковані рекомендації лікаря допоможуть полегшити неприємні симптоми, зупинити прогресування патології і не допустити ускладнень.

Чому розвивається геморой під час вагітності

Геморой – це збільшення і запалення венозних утворень заднього проходу. Основною причиною захворювання є стаз крові.

Під час вагітності відразу кілька факторів сприяють розвитку венозного застою в прямій кишці, до них відносять:

  • схильність до закрепів, характерну для організму майбутніх мам;
  • тиск збільшеної матки на пряму кишку і венозні утворення малого тазу (тому геморой і утворюється переважно тоді, коли матка досягає великих розмірів);
  • зміна стінок судин під дією гормонів.

Симптоми

Геморой буває зовнішнім і внутрішнім. Зовнішні гемороїдальні вузли жінка може намацати самостійно (вони представляють собою бородавчасті або торочкуваті освіти по краю заднього проходу). Зі скарг переважає свербіж, сліди крові на гігієнічних серветках після дефекації, легкий дискомфорт. Постійне пошкодження та недотримання гігієни може привести до запалення вузлів, яке проявляється інтенсивним болем під час випорожнення кишечника і при обмацуванні гемороїдальних утворень.

Внутрішній геморой спочатку розвивається непомітно. Коли вузли досягають великих розмірів, з’являється біль, неприємне відчуття чогось стороннього в прямій кишці, роздратування навколо анального отвору. Травмування таких внутрішніх утворень супроводжується кровотечами різної інтенсивності. Ще одне можливе ускладнення – це випадання вузла з защемлением і некротизаціею.

Лікування і профілактика

Лікування геморою, яким повинен займатися тільки лікар після ретельного огляду жінки, буває медикаментозним і хірургічним. До останнього під час вагітності вдаються тільки у важких випадках. Ну а з ліків фахівці віддають перевагу зовнішнім засобам (свічам, мазям), активні речовини яких не проникають в кров і не шкодять малюкові, але при цьому ефективно усувають біль і запалення.

Про профілактику запорів і геморою необхідно піклуватися ще на ранніх термінах вагітності, коректуючи харчування, займаючись гімнастикою для майбутніх мам, гуляючи на свіжому повітрі. Також важлива гігієна заднього проходу після кожного відвідування туалету.3 коментарі

 1. Елена

  Доброго дня. Скажіть будь-ласка, а геморой може впливати на те що не можна завагітніти?

 2. Андрій Сергійович

  Ні, хто вам таке сказав?

 3. Наталія

  Які мазі чи свічки можна використовувати вагітним

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.