Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Діти і книги

Діти і книги
Діти і книги
Поява Інтернету кардинально змінило загальне ставлення до читання. Тепер дорослим і дітям простіше подивитися фільм або мультик, ніж регулярно читати книги. Але зникає найголовніше: переживаючи події, що відбуваються на сторінках книг, дитина ототожнює себе з їх героями, визначає для себе поняття добра і зла – і ось так починає працювати дитяча душа…

Поради батькам

Кращий спосіб прищепити діткам любов до читання – ваш особистий приклад. Якщо малюк постійно бачить маму і тата з книгою в руках – це гарантія того, що дочка чи синок скоро і самі захочуть читати.

А тепер давайте розберемося з питаннями, найбільш часто виникають у батьків.

Чи треба читати книги дитині до 1 року?

Знайомити малюка з книгами необхідно буквально з пелюшок. Адже таким чином у крихти розширюється пасивний запас лексики, кристалізується вміння концентрувати увагу для осмислення отриманої інформації.

Які книги читати дитині?

Почніть з простих коротких казок і ритмічних віршиків, в яких є багаторазові повторення, оскільки саме повторення допомагають дитині засвоювати інформацію.

Паралельно з читанням разом з малюком розглядайте ілюстрації, докладно розповідайте крихті про все, що зображено на картинці.

Чи можна немовлятам слухати аудіокниги?

Слухати аудіокниги краще дітям старшого віку. Для немовлят до 1 року безцінне живе, тепле спілкування з батьками. Тому читайте казки, декламуйте вірші свого немовляти тільки самі.

Що краще для немовляти – голос мами або аудіокнига? Що заспокоїть?

Маленька дитина повніше засвоює інформацію, слухаючи рідний мамин голос і насолоджуючись маминою увагою. Психіка дитини стабілізується саме тоді, коли вона вслухається в інтонації близької йому людини – мами чи тата. Читання батьками вголос дарує малюкові почуття захищеності, зміцнює його емоційний зв’язок з дорослими.

З якого віку можна читати дитині книжки і з якого потрібно?

Як було вже сказано, читати дитині можна і потрібно фактично з дня народження. Звикле до читання тримісячне немовля слухає читання уважно і не відволікаючись, і це йде йому на користь. Адже навіть не розуміючи сенс почутого, дитя буде запам’ятовувати слова, що забезпечить йому ранній розвиток мовлення.

З якого віку дитині починати читати казки (історії зі змістом)?

Якщо малюк знайомий з книжками з самого дитинства, то до 9-10 місяців він вже проявляє до прослуховування казок і розглядання картинок активний інтерес. І ви можете починати читати йому казкові історії з більш складним сюжетом («Вовк і семеро козенят», «Три ведмеді», «Троє поросят»). У рік він із задоволенням буде слухати Чуковського, Маршака, намагаючись повторювати окремі слова.

З якого віку дитину вчити читати?

На 4-му році життя малюка йде процес інтенсивного дозрівання тієї частини мозку, яка відповідає за візуальне і слухове сприйняття світу, а також за формування мови. Тому навчити читання чотирирічного малюка досить легко. А в 5 років дитина вже здатна проводити за книгою досить багато часу.

Діти, що навчилися читати в ранньому віці, відрізняються інтелектом високого рівня. Однак вам доведеться працювати над цим наполегливо і систематично.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.