Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Чи варто займатися сексом під час вагітності?

Чи варто займатися сексом під час вагітності?
Чи варто займатися сексом під час вагітності?
Секс під час вагітності – тема, цікава багатьом. Чимало молодих подружніх пар стикаються з дилемою: з одного боку чоловік і жінка відчувають фізіологічні потреби, тобто потребують регулярного сексу, з іншого ж їх переслідує почуття страху. І побоювання вагітної жінки та її чоловіка виправдані, оскільки існує ризик нашкодити дитині, а також здоров’ю жінки.

Сучасна медицина цілком і повністю сходиться на думці, що секс під час вагітності можливий, але лише за певних обставин. До таких обставин належать як загальний стан здоров’я чоловіка і жінки, перебіг вагітності і можливі ризики викидня (якщо такий досвід уже був), так і період вагітності. Лікарі впевнені, що найбільш безпечний період для занять сексом – це другий триместр вагітності. Найнебезпечнішими інтимні відносини можуть бути на самому початку вагітності і на її завершальних стадіях.

Перша стадія і токсикоз

На першій стадії вагітності жінка ще не звикла до свого нового стану, який, до слова, постійно змінюється. Вся справа в тому, що зміни настрою та емоцій у жінки – це результат сплесків гормонального фону, які ведуть до різних змін в жіночому організмі. У період перших місяців жінка може відчувати сильний токсикоз, а також інші неприємні відчуття, які зводять нанівець усі бажання займатися сексом. І тут не допоможуть ніякі нові пози для сексу, романтична обстановка або інші чоловічі прийоми. Найкраще в цей період надати жінці можливість звикнути до нового стану. Крім цього, на першій стадії вагітності є можливість нашкодити плоду, який ще зовсім не сформувався. Такий варіант можливий у разі низького розташування матки або самого плоду. Тому плюси і мінуси сексу під час вагітності на ранніх термінах все ж нерівнозначні, а значить найкраще утриматися від близькості в цей час.

Пізні терміни вагітності

На пізніх термінах вагітності майбутні батьки вже знають різні поради та рекомендації щодо сексуальних відносин і думають, що все передбачили. Але це найчастіше не так. Пізній термін вагітності – це завжди великий живіт, з яким незручно не тільки жінці, але і чоловікові. А це означає, що пози для сексу строго обмежені через об’єм живота і можливості його травмувати. Живіт заважає жінці прийняти зручну позу і розслабитися, втім, як і чоловікові. Багато радять в даному випадку місіонерську позу, не замислюючись про те, що чоловік у пориві пристрасті може здавити живіт. Інші радять чудернацькі нові пози, думаючи, що вони полегшать процес. Але і це в більшості своїй міф, тому що чоловік може покалічити навіть самого себе, приймаючи неприродні пози. Тому різні поради та рекомендації на тему поз повинні бути зведені до того, щоб парі було зручно і комфортно. Але на пізніх термінах вагітності це вдається досягти небагатьом …

Як бачите, плюси і мінуси сексу під час вагітності на ранніх і пізніх термінах явно нерівнозначні, тому краще утриматися в цей час від інтимної близькості. Самим безпечним і комфортним для майбутніх батьків буде період середини вагітності, коли і живіт не надто великий, і плід вже встиг сформуватися, і емоційний стан жінки став більш врівноваженим. Але пам’ятайте, що всі поради та рекомендації на тему занять сексом під час вагітності носять загальний характер. У кожному індивідуальному випадку можуть спостерігатися свої протипоказання, а також особливості. Тому не варто нехтувати походом до сімейного лікаря, щоб з’ясувати оптимальне рішення для вашої родини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.