Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Чи можна під час вагітності робити клізму?

Чи можна під час вагітності робити клізму?
Чи можна під час вагітності робити клізму?
Запор – часта проблема, з якою жінка стикається під час вагітності. У першому триместрі причиною порушення роботи кишківника є підвищення рівня прогестерону, а в другій половині вагітності – зменшення вільного об’єму черевної порожнини за рахунок швидкого зростання матки.Тому дуже часто вагітні задають питання: чи можна робити клізму під час вагітності?

Навіщо потрібна клізма?

Клізма може бути очисної та лікувальної дії.

    •Часто вагітні намагаються за допомогою клізми вирішити проблему запору, але це неправильно. Клізма під час вагітності не є абсолютно безпечною процедурою. Розширення порожнини кишківника рідиною, що вводиться і посилення його перистальтики можуть негативно позначитися на стані матки, викликавши її гіпертонус.
    •Якщо мова йде про очисну клізму перед пологами, то вона повинна проводитися впередродовому періоді виключно після консультації гінеколога.

Як вирішити проблему запору без клізми?

Варто враховувати, що клізма не лікує запор, а тільки лише тимчасово полегшує стан жінки. Тому під час вагітності при схильності до запорів рекомендується більше рухатися, ввести в раціон продукти з великим вмістом клітковини, вживати достатню кількість рідини.

Мікроклізма

Відмінною рисою мікроклізми є малий обсяг введення рідини в пряму кишку. Як правило, у воду додають речовини з проносним ефектом, наприклад, вазелін. Цей метод є більш безпечним, ніж звичайне клізмування, тому в деяких випадках гінекологи дозволяють таким способом усувати запор без шкоди для плода.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.