Чи безпечно використовувати Ацикловір під час вагітності

Чи безпечно використовувати Ацикловір під час вагітності
Чи безпечно використовувати Ацикловір під час вагітності
У вагітних часто фізіологічне ослаблення імунітету стає причиною рецидивуючих герпетичних висипань на губах і слизової носа. Кожна мама, звичайно ж, турбується, щоб герпес не відбився на здоров’ї майбутньої дитини, тому намагаються ретельно підходити до вибору протигерпетичних препаратів. Ацикловір – противірусний лікарський засіб, який особливо активно діє по відношенню до вірусу герпесу.

Фармакологічні властивості

Найбільш часто Ацикловір використовується у вигляді мазі, рідше – таблеток. Існує ін’єкційна форма випуску, але її варто використовувати тільки за призначенням лікаря.

Дія Ацикловіру заснована на впровадженні активної речовини препарату в ДНК ланцюжок вірусу і порушення її будови. В результаті, вірус втрачає здатність розмножуватися, і хвороба починає регресувати.

Також використання мазі Ацикловір сприяє швидкому підсушуванню герпетичних пухирців і перешкоджає поширенню висипань на сусідні ділянки шкіри.

Після прийому всередину препарат всмоктується в ШКТ, потрапляє в загальний кровообіг і проникає через гематоплацентарний бар’єр. Тому вагітним дозволено використовувати Ацикловір тільки у вигляді крему.

Показання

    • Поразка шкіри вірусом простого герпесу.
    • Оперізуючий лишай.

Спосіб застосування

    • Уражені ділянки шкіри кремом Ацикловір змащують до 5 разів на добу. Тривалість прийому – не більше 5 днів.
    • При вагітності в таблетованій формі Ацикловір може використовуватися тільки за призначенням лікаря.

ПротипоказанняЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.