Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Болі в попереку при вагітності

Болі в попереку при вагітності
Болі в попереку при вагітності
Вагітність – непростий період для жінки, яка чекає на дитину. Цей стан змушує організм жінки зазнавати різні фізіологічні зміни. І не завжди вони непомітні, іноді з’являються дискомфорт і нездужання. Одна з таких змін – болі в попереку при вагітності. Найчастіше в їх основі лежать цілком фізіологічні причини, але трапляється, що такий біль сигналізує про серйозні проблеми.

Болі в попереку – особливості фізіології вагітних

З розвитком дитини в материнській утробі збільшується не тільки сам малюк – зростає матка, плацента, збільшується кількість навколоплідної рідини. Відповідно, збільшується «додатковий» вантаж і зміщується центр ваги. Через це у вагітної жінки змінюється постава, на противагу кругленький животик майбутній матусі доводиться прогинатися назад. Це призводить до додаткового навантаження на спину. М’язи спини, хребет і зв’язки більше втомлюються, з’являється дискомфорт і тупий ниючий біль, що посилюється до вечора. Щоб допомогти своїй спині та попереку, потрібно частіше відпочивати в горизонтальному положенні, носити підтримуючі бандажі і з самих перших днів вагітності виконувати спеціальні гімнастичні вправи на зміцнення м’язів спини.

Після 20 тижня організм жінки починає готуватися до пологів. Яєчники і плацента виробляють гормон релаксин, під впливом якого відбувається розм’якшення зв’язок лобкового симфізу і крижово-клубового зчленування. Це необхідно для збільшення розміру родових шляхів. Через це вагітна відчуває дискомфорт і тупий біль в кістках тазу та попереку. Після пологів ця біль поступово зникає.

Також болі в попереку при вагітності викликаються тиском дитини на мамині органи і нервові сплетення. Малюк може «пережимати» нерви, частіше сідничний, і тоді мамі доводиться терпіти до самих пологів.

Ближче до пологів, десь на 37-38 тижні болі в попереку можуть бути пов’язані з помилковими переймами. Це організм починає готуватися до пологів і як би «повідомляє» про це майбутній матусі. При помилкових переймах біль у попереку різка, періодична, матка так само ритмічно приходить в тонус. Тривають ці перейми недовго – години 2-4. Втім, якщо такий стан з’являється на більш ранніх термінах, або супроводжується дуже різким болем, кров’яними виділеннями, то необхідно негайно звернутися за допомогою, так як цілком можливо, що ці ознаки свідчать про передчасний початок родової діяльності.

Біль у попереку – симптом захворювання

Іноді біль у попереку у вагітної може бути симптомом різних захворювань. Найчастіше це може бути пієлонефрит. У такому випадку біль локалізується не біля хребта, а в м’яких тканинах під ребрами, віддає в боки, вгору і в ногу, симптом Пастернацького позитивний. На додаток до цього у вагітної можуть бути сильні набряки ніг, в аналізі сечі будуть виявлені лейкоцити і білок. Лікувати самостійно пієлонефрит не можна, цим має займатися фахівець.

Крім пієлонефриту, біль у попереку може сигналізувати про панкреатит – різкий оперізуючий біль, нудота, блювота.

До групи ризику належать також і жінки, у яких в анамнезі є остеохондрози, сколіоз, дистрофічні захворювання м’язів спини і радикуліти. У такому випадку під час вагітності необхідно спостереження не тільки акушера-гінеколога, а й ортопеда і невролога.

Як впоратися з болем у попереку під час вагітності

Якщо біль у попереку викликана фізіологічними змінами, то для її усунення успішно застосовують немедикаментозні методи. Основний принцип такої допомоги – розвантажити втомлені м’язи. Це досягається корекцією фізичного навантаження, підбором зручного взуття та спеціального бандажа. Легкий розслабляючий масаж і голкорефлексотерапія також здатні допомогти і зменшити дискомфорт.

У разі патологічно сильного болю можна прийняти після консультації з лікарем препарати парацетамолу – Еффералган, Парацетамол, Панадол. Іноді, якщо болі обумовлені хронічними проблемами з хребтом, то лікар може призначити Нурофен. Однак у 3 триместрі Нурофен застосовувати не можна. Іноді рекомендують спазмолітики – Но-шпа, Но-Х-ша, вони відносно безпечні для вагітних і застосовуються при тягнучих і спастичних болях за призначенням лікаря.

Болі в попереку, пов’язані з панкреатитом або захворюваннями нирок, не лікують поза терапії основного захворювання. Ці стани вимагають негайної госпіталізації та адекватного лікування під наглядом фахівців.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.