Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Ангіна (гострий тонзиліт) при вагітності – симптоми, лікування і небезпека

Ангіна (гострий тонзиліт) при вагітності - симптоми, лікування і небезпека
Ангіна (гострий тонзиліт) при вагітності – симптоми, лікування і небезпека
Кожна майбутня мама дбайливо ставиться до свого здоров’я. Але, на жаль, іноді навіть банальна порція морозива може спровокувати початок такого неприємного захворювання, як ангіна. Гострий тонзиліт, або інфекційне запальне захворювання, що вражає піднебінні мигдалини та інші лімфаденоїдні тканини глотки. Вагітні жінки особливо схильні до цього недугу, так як їх імунна система не працює «на повну силу», тому навіть незначне переохолодження або контакт з хворою людиною можуть стати причиною запалення мигдалин.

Частіше зустрічається бактеріальна ангіна, викликана стафілококом, стрептококом і пневмококом, але іноді буває ангіна вірусної етіології – як ускладнення після ГРВІ.

Симптоми ангіни

За клінічним перебігом розрізняють:

  – Катаральну ангіну;
  – Лакунарну;
  – Фолікулярну;
  – Флегмонозну (паратонзіллярний абсцес);
  – Герпетична;
  – Виразково-плівкова або некротична.

Починається ангіна гостро, залежно від тяжкості перебігу першими можуть проявитися місцеві симптоми – першіння та біль у горлі, закладеність носа, біль у вухах при ковтанні, або симптоми загальної інтоксикації – висока (до 39,5-40,5 ° С) температура, запаморочення, біль у суглобах, нудота і блювота, слабкість і навіть порушення свідомості – збудження або непритомність.

При катаральній ангіні зів червоний, піднебінні мигдалини збільшені і гіперемійовані. Гнійного нальоту немає. За своїм перебігом це найлегша форма, і при своєчасному лікуванні з ангіною можна впоратися протягом 2-3 днів.

Лакунарна і фолікулярна форми ангіни протікають майже однаково, при огляді видно збільшені мигдалини, червоний зів і м’яке небо, на мигдалинах сіро-білий або жовтуватий наліт в гирлі лакун або нагноєні фолікули. Наліт легко знімається шпателем. Загальна інтоксикація виражена сильно. Лікувати таку ангіну потрібно тільки під наглядом лікаря.

Найбільш важкі форми ангіни – флегмонозна і некротична, зустрічаються рідко, протікають гостро і без лікування в стаціонарі не обійтися.

Як лікувати ангіну

Ангіна небезпечна своїм токсичним впливом на організм і ускладненнями, тому тільки катаральну ангіну можна спробувати лікувати народними засобами, але, якщо через добу не настає поліпшення, або симптоми інтоксикації швидко наростають, слід негайно викликати лікаря.

Лікування ангіни у вагітних ускладнене тим, що більшість препаратів, необхідних для лікування, не можна використовувати при вагітності. Так, рішення про призначення антибіотиків і антигістамінних препаратів, лікар приймає, тільки якщо шкода від незастосування перевищує загрозу від застосування. Для лікування бактеріальної ангіни вагітним найчастіше призначають ампіцилін, амоксиклав, цефтриаксон (в перший триместр не застосовується). Сульфаніламідні препарати під час вагітності застосовувати категорично не можна.

Основою лікування ангіни є часті полоскання горла і видалення гнійного нальоту з мигдалин. Для полоскання використовують сольові і содові розчини з додаванням 3-4 крапель йоду на склянку рідини, антисептики, відвар ромашки, розчин «Ротокан», 1% перекис водню, розчин фурациліну. Добре себе зарекомендував у лікуванні ангін хлорофиліпт – природний антимікробний препарат, що володіє активністю проти стафілококів. Під час вагітності його застосування обмежене, але в разі крайньої необхідності лікар порекомендує обробляти їм мигдалини і зів.

Високу температуру можна збивати тільки препаратами на основі парацетамолу. Рясне тепле пиття і постільний режим допоможуть швидше позбутися від токсинів.

Чим небезпечна ангіна під час вагітності

Так як ангіна може дати серйозні ускладнення на серцево-судинну систему, то зволікати з її лікуванням не варто. Особливу небезпеку для майбутньої дитини представляють стафілокок і стрептокок – продукти їх життєдіяльності можуть стати причиною самовільного викидня і передчасних пологів. Також під банальну ангіну можуть «маскуватися» і такі найнебезпечніші захворювання як дифтерія і скарлатина, тому лікар обов’язково візьме у вас мазок на мікрофлору.

Своєчасне звернення до лікаря, неухильне виконання його рекомендацій і ніякого самолікування – дотримання цих простих правил дозволить не тільки уникнути ускладнень і швидко позбутися від ангіни, а й зберегти здоров’я свого майбутнього малюка.

Цікаві посилання

Стаття про Гострий тонзиліт на українській Вікіпедії.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.