Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

13 тиждень – Вагітність на тринадцятому тижні

Вагітність на 13 тижні
Вагітність на 13 тижні

Дитина

Протягом тринадцятого тижня вагітності у плода вже сформувалися двадцять молочних зубів і тільки чекають можливості, щоб почати прорізатися. Повіки дитини ще зрощені, а оченята він зможе відкрити не раніше ніж через чотири місяці. Малюки, у яких на такому терміні достатньо виросли ручки, вже можуть починати смоктати великий палець. На цьому етапі починає формуватися тканина, з якої потім будуть створюватися кісточки дитини, зокрема – кінцівок і голівки. Намічається пара реберець, більш чітко вимальовуються обриси носика і підборіддя. Дуже скоро грудка майбутньої людини почне підноситися, як при диханні. У черевній порожнині укладається кишечник плоду і в ньому утворюються ворсинки, які необхідні для перетравлення їжі. Підшлункова залоза малюка вже виробляє інсулін.

На етапі тринадцятого тижня вагітності головну роль у забезпеченні харчуванням дитини, постачанні його необхідною кількістю кисню, відтоку продуктів переробки бере на себе плацента. Потім цю роль будуть здійснювати навколоплідні води. На тринадцятому тижні плацента вже міцно сформована і може прийняти від яєчників естафету з вироблення гормонів естріолу і прогестерону. На цьому етапі злегка каламутна мембрана обволікає дитину. Пуповина відходить зверху з лівого боку. Мембрана являє собою два разом зрощених шари (амніону і хоріону). До закінчення тринадцятого тижня вагітності малюк може підрости до 65 мм, і навіть до 78 і важити близько 17 грам.

Жінка

Для жінки тринадцятий тиждень вагітності говорить про те, що пройдена одна третина шляху. Вже зовсім скоро її перестане турбувати ранкова нудота, жінка стане менш дратівливою. Пройдуть побоювання і занепокоєння, пов’язане з ризиком викидня.

Найчастіше, на тринадцятому тижні симптоми токсикозу вже не турбують. Проте зміни в житті, пов’язані з вагітністю, на цьому не вичерпуються. Дуже часто вагітні жінки на такому терміні страждають від закрепів. Хоча вони можуть турбувати і пізніше. Пов’язано це з тим, що внаслідок гормональних змін в кишечнику ослаблена перистальтична активність. Тому харчові маси пересуваються по кишечнику не без труднощів, затримуються і ущільнюються. Крім того, утворення запору може відбутися в результаті зростання матки, і в черевній порожнині вона все менше місця залишає для кишечника.

Способи боротьби з запорами:

1. У щоденному раціоні харчування вагітної жінки необхідно збільшити кількість продуктів харчування з природним послаблюючим ефектом. Потрібно вживати тертий буряк або буряк у вигляді соку, морську капусту, сливове пюре, пшеничні висівки та інші продукти.
2. Меню вимагається збагатити рослинними продуктами з великим вмістом клітковини. Вона не повністю перетравлюється і змушує кишечник працювати.
3. Не можна захоплюватися вживанням продуктів з закріплюючим ефектом (мак в зайвих кількостях, груші, черемхове варення та інше).
4. Потрібно виробити активний руховий режим. Гуляти пішки, виділити час на прості фізичні вправи. Якщо є бажання – не відмовлятися від задоволення відвідувати басейн.

Але якщо всі запропоновані заходи не дають бажаного результату, жінці необхідно звертатися до фахівця. На сьогоднішній день фармацевти пропонують величезний асортимент проносних засобів, визначити оптимальний і відповідний саме для вас з яких допоможе досвідчений лікар.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.