Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

11 тиждень – Вагітність на одинадцятому тижні

Вагітність на 11 тижні
Вагітність на 11 тижні

Розвиток малюка

Одинадцятий тиждень вагітності характеризується стрімким зростанням плоду. Для задоволення зростаючого апетиту дитини, в плаценті йде активний ріст кровоносних судин. Голівка малюка все ще непропорційно велика і становить половину всього тіла. Це відбувається у зв’язку зі стрімким розвитком мозку дитини. Усередині крихітного організму формуються внутрішні органи. У пуповину все ще випадає частина кишечника. Але ця проблема вирішується вже на дванадцятому тижні вагітності. З одинадцятого тижня починає функціонувати кишечник, виконуючи скорочення, схожі на перистальтику. На цьому етапі йому нічого переварювати, але потім, на трохи більш пізніх термінах, через кишечник дитини здійснюватиметься викид мертвих клітин і навколоплідних вод.

На одинадцятому тижні визначаються геніталії. Закінчується формування грудини. Продовжується розвиток пальців кистей і стоп. Усе ще широко розташовані один від одного очі, низько розміщені вуха, в порівнянні із загальним розміром тіла, ноги непропорційно короткі. Тіло немовляти все ще не дуже пропорційне. Починається створення райдужної оболонки очних яблук. Печінка малюка складає одну десяту маси всього його тіла. Починають функціонувати нирки, виробляючи сечу, яка заповнює масу навколоплідної рідини. Через плаценту відпрацьовані продукти переходять у кровоносне русло. Зріст дитини на одинадцятому тижні вагітності може бути від 44 мм до 60, і важити він буде приблизно 8 грам. А розміри його можна порівняти з величиною абрикоса.

Жінка

Так як на одинадцятому тижні вагітності на 25% посилюється обмін речовин, калорії в організмі жінки спалюються набагато швидше, ніж до вагітності. Тому жінка може відчувати внутрішній жар, рясне потовиділення і пити велику кількість рідини. Настрій жінки можна охарактеризувати, як нестійкий у зв’язку з постійними емоційними стрибками, дратівливістю, занепокоєнням або незрозумілою тривогою, плаксивість. На цьому етапі для жінки дуже важливе розуміння та підтримка близьких. Люблячі люди повинні запастися терпінням, дбайливо ставитися до неї і, якщо є необхідність, надавати можливість жінці виговоритися або виплакатися. У ситуації, коли зберігаються психологічні проблеми або навіть наростають, необхідно звертатися за допомогою до кваліфікованого психолога.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.