Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

10 тиждень – Вагітність на десятому тижні

Вагітність на 10 тижні
Вагітність на 10 тижні

Малюк

На десятому тижні вагітності закінчується стадія ембріонального розвитку. До цього моменту вже закладені найголовніші параметри тіла малюка, а протягом наступних шести з половиною місяців будівництво організму завершується на клітинному рівні. Дитина все більше набуває людські риси. У нього вже відособлені пальчики, проявляється смаковий сосочок язика, а також зачатки зубів. На цьому етапі триває активний розвиток мозку (з величезною швидкістю – в одну хвилину виробляється чверть мільйона нейронів). У ембріона вже сформувалося серце і за допомогою спеціальної апаратури можна прослухати його биття. Визначити стать дитини все ще неможливо, але у хлопчиків в яєчках починає вироблятися чоловічий гормон – тестостерон.

У малюка починається фетальний період розвитку. По закінченню десятого тижня це вже не ембріон, фахівці назвуть його плодом. І якщо до цього моменту у ембріона не виявлено ніяких патологій, можна говорити, що для нього відсутня загроза вроджених аномалій. На цьому етапі у нього безліч досягнень! Вже почали формуватися ніжки, ручки, пальчики і навіть коліна. Незабаром малюк почне посмоктувати великий пальчик руки. Він мимоволі рухається. Повністю сформовані верхня губа, ліктьові суглоби, вушні раковини, пальчики рук і ніг. Починає утворюватися діафрагма. Відбувається розвиток молочних зубів. Дитинка комфортно розміщується всередині плодового міхура з амніотичною рідиною (так званими навколоплідними водами). На десятому тижні вагітності розмір малюка можна порівняти з невеликою сливою і його зростання може бути від 31 мм до 42, а важити він буде приблизно 5 грам.

Жінка

Десятий тиждень вагітності характеризується підвищеною збудливістю, дратівливістю і перепадами настрою у жінки. Її може турбувати слабкість, підвищене серцебиття. Все це пояснюється впливом гормонів в організмі, кількість яких постійно збільшується.

У жіночому організмі вірогідні наступні зміни:

    ● Збільшення ваги тіла.
    ● Рихліють ясна.
    ● Відбувається невелике збільшення щитовидної залози.
    ● В області ореола молочних залоз ймовірно утворення дрібних вузликів (результат збільшення потових залоз).

На десятому тижні вагітності у жінки можуть зберігатися нудота, блювота і підвищена стомлюваність. Такі симптоми можуть не зникати ще один – два тижні. У великої кількості вагітних жінок, які страждають раннім токсикозом, ситуація переходить в кращу сторону після одинадцятого тижня вагітності.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.